+380673870816 +380673870816

Українців хочуть позбавити рідної мови та історії

Чи уріжуть чиновники кількість годин викладання курсу української мови та літератури у школах та чи не зникне із дошки розкладу занять предмет "Історія України"? Це питання викликало чимало побоювань в освітян та пліток у владних кулуарах. Проте рівненські чиновники запевнили, що освітню реформу без врахування думки вчителів, ніхто проводити не буде. Для того і зібрали місцевих педагогів, аби ті висловили свої "за" і "проти" поки ще не офіційного проекту реформи. 

Освітяни Рівного зібралися за круглим столом аби обговорити майбутню освітню реформу, навколо якої зараз йде чимало дискусій. Адже офіційного проекту наразі немає, а та інформація, яка з’явилася у ЗМІ обурює освітян. 

Галина Кульчинська у цьому контексті закцентувала увагу на тому, що кожному педагогу потрібно висловити свою фахову думку аби її згодом врахувати. Прийняттю проекту будуть передувати розгляд усіх запропонованих пропозицій навчальних планів та публічне їх обговорення. 

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:

- Планується серйозний перегляд навчальних програм української мови та літератури і тих, які стосуються історії. Ми теж би сьогодні могли робити якісь заявки, оцінки, але це не правильно. Ми повинні вислухати освітян. Те, що має робити фахівець, професіонал. Треба завжди хотіти чути думку оцього професіонала.

Представниця рівненського методичного кабінету Тетяна Грещук розповіла, що історія України як предмет, не має зникнути у жодному разі. Проте спрощення предмету було би доцільним.

Тятяна Грещук, методист комунальної установи "Рівненський міський методичний кабінет":

- Ми повинні з вами усіляко відстоювати вивчення історії України, історію рідного краю, Рівнезнавство, яке ми започаткували. Також потрібно значно переглянути обсяги наших навчальних програм. Переглянути деталізацію для того, щоб зацікавити більше учнів.

Її колегу Мирославу Жовтан непокоїть статистика, яку їй вдалося знайти у мережі Інтернет. Вона красномовно говорить про зменшення годин викладання "українських предметів".

Мирослава Жовтан, методист комунальної установи "Рівненський міський методичний кабінет":

- П’яті-дев’яті класи за старим навчальним планом - 13,5 годин. За тим, не офіційним проектом, який ми витягнули з Інтернету, українська мова у цих класах - 10 годин. Українська література за старим - 10 годин, а за новим маємо 8,5 годин. 

Вчитель історії Сергій Сацик дотримується думки, що коли подібний проект, якого бояться освітяни, запрацює – це буде спрямована антиукраїнська акція.

Сергій Сацик, вчитель історії Рівненської української гімназії:

- Я вважаю, що це є дії антиукраїнські. Це спосіб як позбавити нас впливати належним чином на патріотичне виховання українців. Ми втратимо, якщо це так буде, години, можливість доносити свої думки, історію, виховувати дітей.

Галина Кульчинська закликала освітян не панікувати, а підходити до цього питання фахово та зважено. Зараз у місті планують створити спеціальні комісії, які будуть спілкуватися із педагогами і на основі їх пропозицій складуть свій варіант проекту, який і надішлють до Києва.

 

Схожі статті