+380673870816 +380673870816

Українці витрачають на ліки понад 20 мільярдів гривень щорічно

Перед Урядом стоїть завдання запровадити в Україна європейську практику продажу ліків пацієнтам: вони повинні реалізовуватися виключно за рецептом лікаря. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров.
    Як підкреслив Микола Азаров, 85% ліків люди купують без призначення лікаря, а орієнтуючись на поради знайомих або рекламу. Тобто, країна охоплена самолікуванням. Але ж давно встановлено, що сприйняття лікарського засобу організмом доволі індивідуальне. При одній і тій самій хворобі одному пацієнту препарат допомагає, іншому – ні. Потрібне кваліфіковане рішення лікаря: що саме призначити хворому. Тому призначати ліки, особливо у важких випадках, повинні тільки лікарі. 
    Якщо ж покладатися на самолікування, зазначив Микола Азаров, то не дивно, що до 70% хворих скаржаться, що "ліки не діють". При цьому він підкреслив, що українці витрачають на ліки понад 20 мільярдів гривень щорічно. Іншою складовою цієї проблеми, за словами Миколи Азарова, є нав’язування пацієнтам непотрібних і надміру дорогих ліків.

Схожі статті