+380673870816 +380673870816

Український муніципальний форум завершився Днем Діалогу «Сталий місцевий соціально-економічний розвиток»

27-29 липня В Одесі проходить XVІ Український муніципальний форум, який продовжує багаторічну традицію Асоціації міст України збирати прихильників муніципального руху для обговорення нагальних питань місцевого самоврядування. Програма Форуму передбачає три тематичні дні. Участь у Форумі взяли представники Рівненської області.  Рівненську міську громаду представляв заступник міського голови Ігор Кречкевич, окрім нього було ще понад 20 часників з Рівненщини - голови громад, секретарі рад, заступники голів. Спільно вони висловили проблемні питання, які нині мають органи місцевого самоврядування. За результатами трьохденної роботи висловили свої враження від Форуму.  

Алла Карпюк – голова Великоомелянської сільської громади

Професійний захід. Форум дозволяє отримати якісну інформацію. Обговорюються актуальні проблеми, експерти фахово надають інформацію про сучасні тренди, основні проблеми. Обмін досвідом  кращими практиками України.

Руслан Серпенінов – міський голова Сарненської міської громади

Познайомився із Львівським міським головою Андрієм Садовим на форумі АМУ в Одесі. Домовились про налагодження співпраці між громадами в питаннях написання «Стратегія розвитку громади» та перейняття досвіду управління.

Наталія Сорочинська – голова Тараканівської сільської громади

Дуже корисне спілкування та діалог між головами громад та представниками влади. Звичайно є багато проблем, які потребують конструктивних рішень, проте ми всі маємо надію , що законотворці нас почули і незабаром ми побачимо хоча б частину чітких рішень на користь громад. Велика подяка АМУ за таку чудову попрацювати та поспілкуватися з колегами та почерпнути досвід інших громад.

29 липня  - День Діалогу: Сталий місцевий соціально-економічний розвиток (проводиться в рамках Програми U-LEAD з Європою «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», який впроваджується Асоціацією міст України).

Відкрив День Діалогу Київський міський голова, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко. У вступному слові він, зокрема, наголосив: “Сьогодні в нас тут - майданчик для обговорення найгостріших питань та напрацювання спільної позиції щодо розвитку місцевого самоврядування. Щодо вдосконалення законодавчої бази для розв’язання конкретних проблем територіальних громад. Готуючись до «Дня Діалогу», Асоціація міст зібрала найбільш проблемні питання громад. Пропозиції щодо їх вирішення ми передали відповідним органам державної влади”.
також Голова АМУ зауважив, що парламент ухвалив низку важливих законів для розвитку місцевого самоврядування. Але громадам, уряду та парламенту - всім разом – є ще над чим попрацювати. Адже багато законодавчих ініціатив ще потребують розгляду та схвалення.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков привітав учасників Дня Діалогу, який проходить в рамках XVI Українського муніципального форуму в Одесі.

Діалог – це одне з ключових питань для влади у сіх рівнів, адже відвертий щирий діалог – це шлях до вирішення багатьох питань як у Верховній Раді, так і у кожній громаді. І ми у Верховній Раді це довели, приймаючи необхідні рішення у відповідь на виклики під час пандемії, сказав він.

«Ми повинні вибудовати вертикаль влади, але вона має базуватися не на підлеглості і залежності, а на партнерстві. Адже як без Верховної Ради, так і без місцевої влади неможливо впровадити зміни та подолати виклики», -  наголосив Дмитро Разумков.

Саме з цією метою було відновлено роботу Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України. На її засіданні 11 травня мери піднімали болюче питання тарифів.

Дмитро Разумков повідомив, що законопроєкт 3508-д, покликаний вирішити проблемні питання тарифів, вже направлено на підпис Президенту. Також він наголосив, що цим законом Верховна Рада дала Уряду дієвий інструмент для вирішення головних проблем підприємств галузі теплоенергетики та водопостачання, скориставшись яким можна зробити так, щоб зміни тарифів не були шоковою терапією, а щоб процес був зрозумілим, прозорим, прогнозованим.  

Також з вітальним словом до учасників звернувся заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрей Хорват:

«Від імені Програми я хотів би висловити слова вдячності за постійні зусилля Асоціації міст України щодо забезпечення систематичного обміну та діалогу між різними рівнями управління. Діалог є і завжди був однією з найважливіших передумов будь -якої масштабної реформи, оскільки він розширює розуміння, забезпечує взаємодію та формує довіру. Діалог є надзвичайно важливим у новому територіальному устрої, де ще тривають дискусії щодо обов’язків місцевої влади, її бюджетної автономії тощо.

Саме тому у 2021 році разом з АМУ ми започаткували програму «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю». У рамках цього проекту ми підтримуємо аналітичну діяльність АМУ, роботу чотирьох галузевих мереж обміну та інші форми обміну та розвиток проектів муніципального партнерства.

Сьогоднішній День Діалогу - це унікальна платформа для обміну та обговорення наступних кроків місцевого самоврядування та відповідних реформ регіональної політики, їх зв’язку з іншими секторами: охороною здоров’я, освітою, територіальним плануванням, соціальними службами.

Бажаю вам усіх плідних дискусій, щоб ви могли знайти нові ідеї та натхнення для розвитку муніципалітету.

Я впевнений, що тільки за допомогою відкритого діалогу ми можемо побудувати сильні муніципалітети і, звичайно, спільними зусиллями!»

До Дня Діалогу у форматі онлайн приєднався Віталій Безгін, Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Він перш за все повідомив учасникам Форуму, що Президент підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост. Таким чином розблоковано ще одне питання діяльності місцевого самоврядування (законопроєкт №4535).

Робота Дня Діалогу продовжилася на трьох панельних дискусіях:

? Результати та виклики реформи місцевого самоврядування

? Бюджетне забезпечення територіальних громад через призму секторальних реформ

? Місцевий економічний розвиток

Результати та виклики реформи місцевого самоврядування

Модератором панельної дискусії виступив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

 Олександр Слобожан розпочав роботу панелі представленням результатів опитування «Реформа місцевого самоврядування: думка голів громад», яке під час перших двох днів Форуму провела соціологічна компанія «Active Group». 

У дискусії взяли участь:

Заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода

Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін 

Оржицький селищний голова (Полтавська область) Олена Сидоренко,

Спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ в Україні Ґеорґ Мільбрадт

Народний депутат України Дмитро Чорний

Організаційний комітет XVI Українського муніципального форуму турбується про здоров'я і безпеку гостей та учасників заходу, тому кожний день в його рамках проходить з дотриманням вимог протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Так, майже 50 % голів громад-учасників Форуму мають довідку про дві дози вакцинації, інша частина - протестована (всі результати - негативні). Також було протестовано журналістів та представників міжнародних партнерських організацій (всі результати - негативні). 

Схожі статті