+380673870816 +380673870816

Українські та британські митники спільно боротимуться з контрабандою сигарет та наркотиків

У Києві на запрошення Державної митної служби з офіційним візитом перебуває делегація її величності Податкової та Митної служби Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Про це повідомила прес-служба Державної митної служби.
    Під час робочої зустрічі Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік та Генеральний директор Митної служби Великої Британії Майк Норгров відзначили, що митні відомства України та Великої Британії мають багато спільних завдань, які продиктовані викликами сьогодення. Це, зокрема боротьба з контрабандою наркотиків, протидія нелегальному переміщенню тютюнових виробів. А також підготовка українських митників до Євро-2012, а британців - до цьогорічної Олімпіади. Тому обмін досвідом, який вже мають у цьому напрямку обидві служби, є надзвичайно важливим.
    Адже одна пачка цигарок в Україні коштує 1 євро, а в Молдові взагалі півєвро. А у Великій Британії вартість такого товару сягає від 7 до 10 євро. Коментуючи підписання двостороннього протоколу про співпрацю, Ігор Калєтнік відзначив, що ці домовленості дозволять митним відомствам двох країн оперативно обмінюватись інформацією, яка дасть змогу не лише виявляти факти або спроби контрабанди, а й в подальшому ліквідувати канали поставки наркотиків чи цигарок. 
    Нагадаємо, у минулому році митники затримали контрабандних тютюнових виробів на суму 2,6 мільйонів євро. За європейськими цінами ці сигарети коштували б 14 мільйонів євро. Сторони також відзначили тенденцію до зростання зовнішньої торгівлі між Україною та Великою Британією у 2011 році. Відбулось збільшення обсягів товарообігу на 22% - до 1,6 мільярдів доларів США.

Схожі статті