+380673870816 +380673870816

Україна розвиває стратегічне партнерство з США

Прем’єр-міністр Микола Азаров наголошує, що взаємовідносини між Україною та США є стратегічними. Про це Глава Уряду підкреслив під час зустрічі із заступником Державного Секретаря США Філіпом Гордоном.
    При цьому Глава Уряду наголосив, що Україна багато зробила, щоб реалізувати потенціал стратегічного партнерства. Микола Азаров нагадав, що Україна передала США високозбагачений уран; заморозила певні поставки обладнання подвійного призначення, попри значні економічні втрати.  
    За його словами, сьогодні Уряд України концентрує свої зусилля для того, щоб з однієї сторони проводити реформи, а з іншої – забезпечити економічне зростання в країні. У ході бесіди сторони детально обговорили енергетичну політику України, яка базується на скороченні залежності від імпортних енергоносіїв і розвитку власної енергетичної бази, в тому числі за участі іноземних інвесторів. Микола Азаров підкреслив, що Україна ретельно виконує свої зобов’язання як транзитна держава, більше того, готова допомогти російським партнерам, які визнали свої ускладнення з постачанням визначених обсягів газу в Європу.
    У свою чергу помічник Держсекретаря США підтвердив, що США підтримують всі зусилля України для того, щоб бути надійним і прозорим транзитером енергоносіїв до Європи.

Схожі статті