+380673870816 +380673870816

Учні та вчителі Рівненщини відвідали Польщу

Майже 700 кілометрів розділяють території Русивелької сільської ради та гміни Гожковіце Піотриков-Трибунальського повіту Лодзького воєводства Польщі. Але ця відстань не стала на заваді налагодженню братерських стосунків між громадами двох сусідніх держав. Днями з Польщі додому повернулися більше 20 учнів Русивельської середньої школи, їх батьків та вчителів, котрі на запрошення війта Гожковіц Алоїза Влодарчека, цілий тиждень там гостювали.

Тісні взаємини між Русивельською сільською радою та гміною Гожковіце встановилися наприкінці минулого року, після того, як очільники обох сільських громад Сергій Панасюк та Алоїз Владарчек підписали партнерську угоду. В її рамках вже відбувалися дружні двосторонні візити, але така чисельна делегація з Русивля до Польщі поїхала вперше. Гостей з України хлібом-сіллю і концертами зустрічали у місцевій школі.

Алоїз Владарчек, голова сільської ради Гожковіце (Польща):

- Маємо велике щастя, що вдруге у нас можуть гостювати наші друзі з України, з Русивельської сільської ради. Ми дуже тішимося, що на цей раз до Польщі приїхали діти, аби пізнати ближче своїх ровесників, пізнати нашу гміну, наші звичаї та наші традиції.

Уряд гміни таки зробив усе можливе, аби гості з України, і в першу чергу діти, якомога більше дізналися про життя і побут мешканців краю. Саме з цією метою дітей поселили в сім’ях їх польських ровесників. Вони відвідали також сільські школи та один із дитячих садочків, побували на підприємстві з виготовлення сучасних будівельних блоків, на власні очі побачили, як у сусідній державі в альтернативу традиційній енергетиці масово та ефективно використовують енергію вітру.

Справжнє захоплення гостей з Русивля викликали поїздки до Варшави та Ченстохови. У столиці Польщі вони побували у приміщенні сейму, стали свідками акції протесту, яку організували представники польської профспілки "Солідарність". А в Ченстохові відвідали костел на Ясній Горі, вклонилися головній святині усіх слов’ян – образу ченстоховської чудодійної Богоматері. За тиждень перебування у сусідній державі русивельські школи настільки подружилися із своїми польськими ровесниками, що коли настав час від’їжджати до дому - у багатьох на очах поблискували сльози.

Своїх нових польських друзів Русивель на своїй території прийматиме вже в серпні цього року.

Схожі статті