+380673870816 +380673870816

У трьох районах Рівненщини правоохоронці затримали "мисливців" за бурштином

Під час проведення чергового відпрацювання Володимирецького району 11 травня місцеві правоохоронці спільно з працівниками управління громадської безпеки УМВС України в Рівненській області та спецпідрозділу "Беркут" в урочищі "Кошарки" поблизу села Дубівка затримали дев’ятьох осіб - мешканців Рівного, Володимирецького та Зарічненського районів, які за допомогою мотопомпи та лопат вимивали з поліського піску скам’янілу смолу. Про це повідомив відділ зв’язків з громадськістю УМВС України в Рівненській області.
     У затриманих правоохоронці вилучили мотопомпу, 100 метрів пожежних рукавів, понад кілограм бурштину-сирцю та знаряддя для видобування бурштину, Усе це зловмисники перевозили на автомобілі УАЗ-452, реєстраційних документів на який не виявилося. Наразі за цим фактом триває перевірка.
     А під час рейду в урочищі "Азалія" поблизу селища Клесів, що на Сарненщині, затримали трьох місцевих жителів, 40-річного Олександра, 23-річного Сергія та 31-річного Володимира, які за допомогою мотопомпи видобували бурштин. Як пояснив один із затриманих, сонячне каміння вони добували в зв’язку зі скрутою. У затриманих молодиків правоохоронці вилучили 360 грамів бурштину, мотопомпу та мотоцикл МТ.
     З початку 2011 року рівненські правоохоронці зареєстрували 51 повідомлення, що містить ознаки злочину, передбаченого статтею 240 Кримінального кодексу України (Порушення правил охорони надр) та затримали 47 осіб, які займалися незаконним видобутком бурштину-сирцю. Всього у затриманих вилучено 32 мотопомпи, як засоби видобування бурштину, майже 2,2 кілограми бурштину-сирцю на загальну суму понад 2,5 тисячі гривень, три автомобілі та три мотоцикли. Наразі за цими фактами порушено 14 кримінальних справ, по семи з них слідчі вже закінчили досудове слідство та скерували до місцевих судів. За результатами розгляду одну особу засуджено до позбавлення волі на строк до одного року із випробувальним терміном рік, ще на одну, відповідно до рішення суду, накладено штраф у розмірі 6800 гривень.

Схожі статті