+380673870816 +380673870816

У стінах МЕГУ школярі розмірковували про збереження миру у світі

"Я голосую за мир". Під такою назвою вже в 16 у стінах Міжнародного економіко-гуманітарного університету пройшли учнівські громадські читання. Захід відбувся в статусі міжнародного та об’єднав близько 250 школярів Рівненщини, сусідніх областей та Білорусі. 

Дитячий гамір не вщухав у стінах Міжнародного економіко-гуманітарного університету. Школярі Рівненської, Житомирської, Волинської, Хмельницької областей відвідали виш, аби взяти участь в учнівських громадських читаннях та поділитися своїми думками щодо понять панування миру на всій землі. Таким чином юне покоління підтримує традицію, започатковану ще в 1997 році засновником МЕГУ Степаном Дем’янчуком. Саме він свого часу створив наукову школу з проблем педагогіки миру.

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ ім. академіка С. Дем’янчука:

- В нас по темі толерантного виховання молоді, виховання в дусі миру захищено більше 10 кандидатських дисертацій. І ця традиція роботи з молоддю, мабуть, склалася історично з розвитком самого університету. 

Школярі з Білорусі, хоч особисто до МЕГУ завітати не змогли, проте своїми творами доповнили збірник, опублікований спеціально до громадських читань. В захваті від ідеї читань залишився і ректор Білоруського державного університету, з яким вже сім років співпрацює МЕГУ.

Василь Кочурко, ректор Барановицького державного університету (Білорусь):

- І коли познайомився я із вмістом цих матеріалів, які писали діти, повірте мені, з одної сторони, вони пишуть по-дитячому, з іншої ж, відчувається наскільки вони пишуть від душі. Вони ростуть справжніми патріотами своєї країни.

Восьмирічний Олексій вперше бере участь у громадських читаннях. Незважаючи на юний вік, хлопчик ділиться своїми методами збереження миру в усьому світі.

Олексій, учасник учнівських громадських читань:

- Треба, щоб всі були виховані і коли посваряться, треба миритися. Потрібно просити пробачення.

А ось Влад підтримує тему миру на таких заходах вже всьоме. Найбільше хлопчина побоюється початку Третьої Світової війни. Він розмірковує, що із надсучасними військовими технологіями вона має всі шанси стати для нас останньою. Але вберегти себе від небезпек можна. Панацея цьому альтруїзм та розсудливість.

Влад, учасник учнівських громадських читань:

- Потрібно один про одного думати та любити один одного, як заповідав нам Бог.

Нині в МЕГУ успішно функціонує навчальний Музей Миру, він об’єднав у собі безліч тематичних експозицій, створених з метою просвітництва відвідувачів. В цей день музей відвідали і юні учасники громадських читань, аби міцніше закріпити свої позиції та переконання, суть яких - лише в мирному суспільстві може панувати щастя та добробут.

Схожі статті