+380673870816 +380673870816

У списку "Великої реставрації - два об'єкти з Рівненщини

Фото пресслужби РОДА

Два об’єкти з Рівнещини поповнили список «Великої Реставрації». Щойно бюджетний комітет Міністерства культури та інформаційної політики погодив виплату субвенцій на комунальні об’єкти. 

Це означає, що найближчим часом у декількох областях, у тому числі на Рівненщині, розпочнеться фінансування цих об’єктів за рахунок бюджету МКІП. Повідомляє пресслужба РОДА.

Експертною радою при МКІП було обрано 26, з них два об’єкти у Рівненській області.

1. Реставрація Башти Луцька ХVІ ст. – Музей книги та друкарства в м. Острозі.

2. Протиаварійні роботи та реставраційний ремонт Вежі Мурованої ХІV ст. м. Острог.

«Дуже важливо, що є рішення про фінансування в межах бюджетної програми «Велика Реставрація» об’єктів комунальної форми власності. Таким чином, на Рівненщині об'єкти культурної спадщини отримають нове дихання. Серед поданих об’єктів від ОДА усі з наявною проектно-кошторисною документацією", - зазначив що голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Як наголошує Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, виділення субвенцій для комунальних закладів – крок вперед. Адже «Велика Реставрація» – це про об’єкти по всій Україні. Деякі з культурних пам’яток перебувають саме в комунальній формі власності, але від цього їх цінність ніяк не зменшується. Як і потреба в ремонтно-реставраційних роботах.

Міністр додав, що Програма має розширюватися, і сьогоднішнє погодження бюджетним комітетом розподілу субвенції на місцеві бюджети для реставраційних робіт на пам’ятках місцевого значення є підтримкою цієї довгострокової цілі.

Схожі статті