+380673870816 +380673870816

У селі Шкарів Гощанського району проклали першу білощебеневу дорогу

В цьому році очільник області Василь Берташ дав доручення зробити в кожному селі Рівненщини білощебеневу дорогу. Перший такий проект уже відкрили в селі Шкарів Гощанського району. 

Василь Берташ на урочисте відкриття першої в області білощебеневої дороги в селі Шкарів на вулиці Берегова приїхав із головами районних державних адміністрацій, яким він і доручив до кінця року побудувати в кожному селі по дорозі з таким покриттям. Пан Василь зазначив, що для області такі дорожні покриття економічно вигідні.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- це унікальна можливість. У нас в області 12 щебеневих заводів. Це державні надра, і ми можемо і маємо можливість взяти цей щебінь. Це перша експериментальна дорога у цьому селі. Ми хочемо показати головам адміністрацій нашу першу дорогу, щоб вони і надалі впроваджували цю технологію.

На вулиці Берегова вибрали 2 найгірші ділянки дороги протяжністю по 300 та 400 метрів. Голова Гощанської районної адміністрації Генадій Владичук розповів, що вибираючи місця для ремонту, прислухалися до громади.

Генадій Владичук, голова Гощанської районної державної адміністрації:

- ми ці питання узгоджували із керівництвом сільської ради. Вони визначили ту дорогу, яка найбільше потребує фінансових витрат і ремонту. Саме рішення громади і сільських рад для нас було визначальним.

Така дорога розрахована на сільський транспорт та при правильному догляді за нею прослужить не один десяток років. Проте це не єдина її перевага. Вона також може стати фундаментом для асфальтових доріг.

Володимир Кравчук, начальник Гощанського автодору:

- ця дорога практично підготовлена до того, щоб зробити асфальтоване покриття. Якщо додати сюди сантиметрів 10 щебеню, можна буде по ньому ложити асфальтово-бетонне покриття, адже основа практично збудована.

Місцева жителька Оксана Сименчук розповіла, що про таку дорогу вони тільки мріяли, адже попередня була у жахливому стані.

Оксана Сименчук, мешканка с. Шкарів:

- дорога була дуже погана. Ями, горби. Трохи дощу крапне і дороги нема.

Проложити подібну дорогу коштує від 15 до 50 гривень за метр квадратний, залежно від використання місцевої сировини. Гроші на відновлення дорожнього полотна виділили із держсубвенції обласного та районних спецфондів. У селі Шкарів ремонт обійшовся у 33 гривні за метр квадратний. За розпорядженням обласного голови Рівненщини, естафета, яка стартувала у селі Шкарів, має охопити всі села області. Що в результаті принесе для нашого краю 1029 нових доріг.


110621_Dorogu sferadesigner

Схожі статті