+380673870816 +380673870816

У Рівному з полиць бібліотек зникло майже 300 тисяч книг та журналів

За останні 20 років Незалежної України з полиць міських бібліотек Рівного зникло майже 300 тисяч книг та журналів. 
     За словами   начальника міського управління освіти Василя Харковця, понад сто тисяч книг прибрали зі стелажів 11 книгозбірень міста. Згідно із бібліотечними правилами, застаріла література та така, що не користується популярністю щорічно списується та здається на макулатуру. 1 кілограм паперу нині коштує 60 копійок. На вилучені кошти від старих книг згодом купують нові. 
     Так, лише за 2010 рік з 11-ти місцевих бібліотек Рівного вилучили майже двадцять сім з половиною тисяч книжок і журналів, натомість нових надійшло близько семи тисяч. Найчастіше, за словами представників книгозбірень, на макулатуру йдуть книжки із застарілими історичними, медичними, науковими даними, що вже давно не актуальні та не користуються попитом, також понищені роками та недбайливими читачами примірники.
     Лише рівненські краєзнавчі книги залишаються старожилами на бібліотечних полицях, у них привілей – історична цінність. На піку популярності віртуальних читалень, значного зменшення відвідувачів представники книгозбірень все ж не зафіксували. Особливо під час гарячої студентської пори, коли молодь жадібно черпає інформацію з друкованих джерел.
     Бібліотекарі запевняють, що Всесвітня павутина – потужний механізм, втім досі не охопила усього світового книжкового надбання. Тому книзі на полицях книгозбірень пророчать безсмертя.


110524_knuga sferadesigner

Схожі статті