+380673870816 +380673870816

У Рівному вихованці притулку майстрували янголів

У Рівному вже вкотре майстрували янголів. Цього разу це робили вихованці притулку для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації. А відбувся цей майстер-клас в рамках конкурсу "Рівненщина – край бурштинових янголів". 

Цього дня до Рівненського дитячого притулку завітали три народні майстрині. Вони навчили дітей вишивати, плести з лози та ліпити з солоного тіста янголів. Послідовно майстрині розповіли як з підручних засобів створити справжню красу. Наприклад, янгола з лози можна зробити всього за 15 хвилин. Народна майстриня Ірина Кухар розповіла, що сама отримує задоволення, коли може поділитися власними вміннями.

Ірина Кухар, майстриня:

- Для мене немає нічого складного працювати з дітками і поділитися своїми вміннями з ними. І взагалі навчити їх чомусь, можливо, в житті це їм колись знадобиться.

Подібний майстер-клас організований у нашому місті вже не вперше. Він проходив у рамках конкурсу, який триватиме до Великодня - "Рівненщина – край бурштинових янголів". Він розрахований на творчих школярів краю, однак за бажанням участь можуть взяти і дорослі. Чотирнадцятирічний Ярослав найперший цього дня змайстрував янгола з лози та розповів нашій знімальній групі про процес його виготовлення.

Ярослав, учасник майстер-класу:

- Ми брали у кучку солому, стискали, голову робили, замотували. Це нескладно.

На майстер-клас також завітав заступник голови Рівненської ОДА Олексій Губанов, який розповів, що незабаром на Рівненщині відбуватиметься ще одна подія, яка позиціонуватиме наш край як столицю бурштину.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Ми хочемо провести першу унікальну виставку візуалізованих ідей, тобто це новий формат, який ми сподіваємося, що запровадимо тут на Рівненщині, як в центрі ділової активності регіону. Звісно, що першою темою товарів майбутньої такої виставки буде саме бурштин. 

Що ж стосується янголів, виготовлених під час майстер-класів, то найвдаліші вироби визначатиме журі, у якому працюватимуть бурштиністи та художники. Скульптурки янголів-переможців оздоблять "сонячним каменем". З них сформують окрему експозицію в Музеї бурштину. А вже після Великодня там проведуть виставку "Парад янголів", в якій будуть представлені усі роботи виготовлені під час конкурсу.

Схожі статті