+380673870816 +380673870816

У Рівному відзначили соту річницю від дня народження головного командира УПА Клима Савури

Дмитро Клячківський, більше відомий як Клим Савур, народився 4 листопада 1911 року. Сьогодні увесь національно-свідомий люд відзначає соту річницю від дня народження головного командира УПА. Покласти квіти до його пам’ятника зібралися представники міської влади, громадських організацій та політичних сил.

У часи боротьби за незалежну Україну, Клим Савур виріс справжнім патріотом своєї Батьківщини. Міський голова Володимир Хомко розповів, що тоді люди жили із вірою у краще майбутнє та віддавали за цю ідею життя, що не можна сказати про сучасних політиків.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Мало хто вірив, що у той час можна було зламати таку потужну машину як радянська армія та НКВС. Але люди свято вірили у те, що Україна стане незалежною.

Керівник рівненських націоналістів Олег Осуховський розповів, що Клим Савур для нього кумир. Багато у чому він намагається його наслідувати, адже це була людина незламної волі.

Олег Осуховський, голова РОО ВО "Свобода":

- Для мене Клим Савур - це справжній герой України. Він не пошкодував життя та віддав його за незалежну Україну. Завдяки таким героям як Клим Савур, ми зараз маємо змогу ходити по українській землі, розвивати українську державу.

Зважаючи на діяльність провідника Української Повстанської Армії, його життя обірвалося у молодому віці. В 34 роки він загинув у бою із силами НКВС. Смерть його підстерегла у криївці біля Оржівських хуторів поблизу Клеванського району. Проте пам’ять про Клима Савуру та його героїчне життя житиме вічно. Адже як відомо, герої не вмирають.

Схожі статті