+380673870816 +380673870816

У Рівному відзначили День перемоги

Святкування Дня перемоги у Рівному розпочалося зранку на Майдані Незалежності, де традиційно пройшов парад. Святкову ходу ветеранів, продовжила колона військовослужбовців одягнених у тогочасну солдатську форму. Приєдналися до них і представники різних політичних сил.
     Ті ж, хто вважає 9 травня Днем скорботи та пам'яті за мільйонами невинно загиблих людей, розгорнули свої намети з антисталінськими та антигітлерівськими гаслами на майдані міста. Кінцевим пунктом параду став військовий меморіал кладовища "Дубенське".
     Нині учасників бойових дій у Рівному восьмеро. Наймолодшому рівненському ветерану зараз 84 роки. Багато хто, вже фізично не в змозі брати участь у таких урочистостях. Так Іван Саєнко, хоч і розповідає що здоров'я вже не те, але це величне для нього свято він не пропускає. Охоче ділиться своїми спогадами з молодим поколінням. Слова ветерана дозволили відчути кожному ціну перемоги. Зачепили вони за живе і родину міського голови Рівного. Очільник міста охоче розповів і про свого діда, який загинув на війні.
     Натомість голова Рівненської обласної державної адміністрації Василь Берташ одним із своїх пріоритетних завдань вбачає належну турботу про ветеранів, яких і справді щороку меншає. Зазначає, що перед 9 травня ветеранам надали одноразову грошову допомогу у розмірі 900 гривень. Разом з тим обласна рада прийняла програму "Ветеран", яка покликана допомогти підтримати належний рівень життя цих людей.
     Після завершення мітингу, ветеранів у 13 армійському корпусі пригощали стравами польової кухні та фронтовими 100 грамами. Далі, вже кожен сам для себе обирав святкову програму. Але жоден рівнянин не оминув на Майдані Незалежності виставку світлин учасників війни під назвою "Стіна пам'яті". Святкова програма тривала увесь день і закінчилася салютом в знак пам’яті про всіх мертвих, живих і ненароджених в буремні сорокові роки, які подарували Україні День перемоги.


110510_9_Travnia sferadesigner

Схожі статті