+380673870816 +380673870816

У Рівному відкрили "Вікно життя" для небажаних немовлят

За останні півтора роки на Рівненщині від рук породіль загинуло 8 немовлят. Хтось чинив цей злочин навмисно, а дехто просто лишав ще живих діточок біля смітників. 

Для вагітних жінок, які не стоять на обліку та в силу крайніх життєвих обставин не хочуть виховувати новонароджених, сьогодні у Рівному відкрили так зване "Вікно життя". У пологовому будинку номер два, на задньому дворі облаштували віконечко, де кожна матір анонімно зможе лишити немовлятко. Ніяких претензій до неї ніхто не матиме, а про дитя попіклуються медики. 

Досьогодні таке віконечко було лише у Львові. За кордоном до подібного заходу вдалися вже давно. У Польщі, до прикладу, є так звана "Колиска немовляти", де матері лишають діточок просто на вулиці у спеціально облаштованому місці. Ідея створити щось подібне у нашому місті у Ганни Володимирівни з’явилася давно. За роки своєї роботи бачила різні ситуації. Вона стверджує, що таке віконечко для тих, хто потрапив у непросту життєву ситуацію.

Ганна Чайка, головний лікар пологового будинку №2 м. Рівне:

- в мене глибоке переконання, що, навіть, люди, які викидають цих дітей, не є вбивцями. Просто вони потрапили в такі життєві ситуації, що не бачать і не можуть знайти вихід.

Біля вікна немає ліхтарів, тут є завжди відкрита хвіртка, через яку кожен може потрапити на територію пологового будинку. Відкриваючи віконечко, спрацьовує сигналізація на посту у чергової медсестри і вона одразу забирає маля, а горе-мати має час втекти не поміченою. Міський голова також підтримав таку ідею. Каже, що це хоча й маленький шанс, але все-таки спосіб вберегти дитячі життя.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- якщо за весь час ми врятуємо хоча б одне дитяче життя, то вже це вікно себе виправдає. Якщо у місті Рівному не буде жодного дітовбивства – Слава Богу!

Немає сумніву, що ця ідея варта на життя. Та все ж хотілося б, щоб це вікно жодної ночі не відкривалося і кожне маля у цьому світі було бажаним.


110602_Vikno Zitya sferadesigner

Схожі статті