+380673870816 +380673870816

У Рівному відкрили анотаційну дошку учням, які загинули у роки сталінського режиму

У Рівному відкрили анотаційну дошку учням Рівненської школи №2, які загинули в 40-х роках ХХ століття під час репресій сталінського режиму. Слова вдячності патріотам висловили представники міської влади, освітяни, школярі. 

Володимиру Кулію було лише 20 років, коли радянська влада після довготривалих допитів та обшуків, відправила хлопця в заслання за межі рідного дому. 5 років тяжких робіт на лісоповалі без документів, які конфіскувало КГБ. Юнак працював у Дубні, Бердичеві, Києві, Ленінграді. Чоловік розповів, що багато поневірянь та знущань зазнав через твердість своїх позицій та любов до Вітчизни. 

Володимир Кулій, репресований:

- слідчий сидить і каже, що треба тебе розстріляти. Згодом всі статті відкинули, проте залишили одну 54, пункт 12, за те, що знав і не сказав.

Таких репресованих понад 54, багато хто додому так і не повернувся. Молодий цвіт нації, учні першої та другої Рівненських шкіл не бажали миритися з новим режимом. Ігнорували вступ до комсомолу, компартії, профспілки, продовжували святкувати релігійні свята, за що й були відправлені на тяжкі роботи, замість прізвищ мали порядкові номери, замість безтурботної юності – тяжкі робочі будні. Влада не шкодувала нікого. Серед репресованих була й Наталія Негребецька-Популова. Переживши страшні випробування долі, вона все ж повернулася у рідне місто. Розповіла, що багато спогадів про тогочасні репресії призабуті у часи вже незалежної України. 

Наталія Негребецька-Популова, репресована:

- я написала спочатку книжку про ті події. Щоб зберегти цю пам’ять, потрібно відкривати меморіальні дошки, називати вулиці. А ще краще знімати фільми.

Згодом, представники місцевої влади планують в честь репресованих назвати одну з вулиць Рівного, на якій колись знаходилася перша школа. Очевидці тих подій стверджують, що тепер Україна незалежна, тернистий шлях до демократичної свободи пройдено. Залишилася лише пам’ять про ті роки.


110608_Stella sferadesigner

Схожі статті