+380673870816 +380673870816

У Рівному відкрилася виставка картин засуджених

У Рівному відкрилася унікальна виставка картин "Я малюю волю". Авторство полотен належить людям, які перебувають за гратами. 

Подібні виставки відбуваються майже у всіх країнах світу. Відомо, що за гратами часто перебувають люди, які мають мистецький хист. Впродовж п’яти років, митці та просто небайдужі нашого краю працювали із засудженими у Городищі, а також вихованцями Дубенської виправної колонії. За ці роки назбиралося чимало полотен, які і стали поштовхом до створення виставки. Одну з них, 17 грудня планують перетворити на аукціон, гроші від якого підуть на оплату психологічної допомоги, придбання художніх матеріалів для в’язнів та проведення тематичних занять.

Арт-директор галереї розповіла, що ці роботи особливі, їх слід побачити кожному.

Зоя Лазарчук, арт-директор галереї:

- Люди малюють одні й ті самі речі. Основні теми – це природа, релігія, портрети рідних і близьких, якісь філософські речі.

Прикрасив тематичну виставку своїм репортажем і наш місцевий фотохудожник Олександр Майструк. Він розповів, що хотів передати своїми світлинами ту атмосферу і ті думки, які проходять через цих людей. 

Олександр Майструк, фотохудожник:

- Мені хотілося показати сам процес творення із середини. Хоча б трішки привідкрити цю завісу таємничості, адже творчість має здатність міняти людину із середини. Жодні стіни і грати не можуть втримати думки і мрії людини.

Зазвичай ці роботи виконують у не зовсім сприятливих умовах. Засуджені не мають хороших пензлів та фарб, більшість картин – акварель, які виконані на старих простирадла. Проте, це не зменшує їх краси та цінності.

Схожі статті