+380673870816 +380673870816

У Рівному відбувся зліт фермерських родин

На зліт фермерських родин Рівненщини з різних куточків нашого краю прибуло 79 людей із 82 запрошених. Розпочався він із урочистої посвяти у фермери 8 присутніх. Усі вони отримали пам’ятні відзнаки із надписом "Фермер Рівненщини" та побажання у добру путь від перших осіб області. Після урочистої частини, учасники конференції фермерів перейшли до розгляду питань. 

Очільник Рівненщини Василь Берташ закцентував увагу на здобутках минулого року і порівняльному аналізі за 2010 рік. Так, минулоріч із обласного бюджету фермерам виділили майже 1 мільйон гривень.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Якщо порівняти цифри із 2010 роком, то всього було виділено 30 тисяч гривень. Коли ми зустрічалися, озвучували свої проблеми і ми відпрацювали дійсно дійові програми, які допомагали фермерам.

Покращення фінансування галузі сільського господарства на рівні області голова облради Юрій Кічатий вбачає в ефективному діалозі між владою та фермерами краю. Чиновники розповіли, що без селянина нема держави, а без фермера – майбутнього.

Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:

- Для нас дуже важлива думка людей про те, чи змінилося для них життя. Ми питаємо думку людей. Ініціатором усіх цих програм є голова облдержадміністрації і обласна рада. Ми не ділимо владу, ми ділимо відповідальність. Для нас важлива думка фермерів, аби вони сказали як і чим підтримувати фермерські господарства.

Незважаючи на здобутки є і чимало проблемних питань. Наприклад, пан Олександр на конференції звернувся до Василя Берташа від імені свого знайомого. За словами Олександра Романчука, чоловік займається токарською справою. В нього було невеличке приміщення, він його дещо реставрував, а натомість отримав побори.

Олександр Романчук, голова СП "Влада":

- Мого знайомого сьогодні лякають великими штрафами, а він сьогодні не заробить стільки. Я б хотів якось допомогти йому, бо сам в такому положенні, адже я також щось добудовую і переробляю.

Очільник області пообіцяв особисто втрутитися у цю ситуацію. Головною ж проблемою для усіх аграріїв і фермерів краю залишається брак коштів. Нині держава не кредитує сільське господарство, вважаючи його 100% ризикованим. А приватні банківські установи, якщо і надають кредити, то під чималі відсотки.

Анатолій Юхименко, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- Ризик ведення господарства і, на жаль, абсолютно відсутня система захисту посівів. Якщо застрахувати врожай, то кошти з нас беруть, але не зрозуміло чи віддадуть.

У ході конференції виокремили основні програми, зокрема фермерського господарства, розвитку насінництва, штучного осіменіння, "Власний дім" та програма озимого жита, які обласна влада планує лобіювати аби ті були затверджені на 2012 рік.

Схожі статті