+380673870816 +380673870816

У Рівному відбувся ярмарок професій та освітніх програм для учнів

Ярмарок організовано Рівненським міським центром зайнятості. Розрахований він у першу чергу на старшокласників, яким навесні робити вибір професії. Інформація, отримана ними тут, має стати приводом для глибоких кількамісячних роздумів стосовно того, яку стежину обрати в житті.

Як вдалося з’ясувати, чимало молодих людей сьогодні мріють про престижні професії, сподіваються багато заробляти, а між тим, попит на те, що вони обрали, давно минув.

Лариса Масталячук, заступник начальника відділу Рівненського міського центру зайнятості:

- Наше завдання показати розмаїття навчальних закладів Рівного. Дати можливість молодим людям самим визначитися чим би вони хотіли займатися і яка зайнятість буде затребуваною.

Молоді люди отримали можливість безпосереднього спілкування з представниками всіх навчальних закладів обласного центру. Стосовно того, який саме буде обрано – більшість із відвідувачів, ще не визначили.

Володимир Прокопчук, одинадцятикласник:

- Моя мета - визначитися із професією та навчальним закладом.

Вибір професії – це відповідальна справа. Важливо й інше – на скільки вибір буде затребуваний у подальшому. Якраз під час заходу молоді люди отримали можливість проконсультуватися з цього приводу зі спеціалістами служби зайнятості та дізнатися прогнозовані дані ринку праці на кілька років вперед.

Володимир Даценко, директор Рівненського міського центру зайнятості:

- Є такі модні професії як економіст, менеджмент, але є такі професії як столяр, кранівник, які користуються набагато більшим попитом, ніж професії економічного напрямку.

За останній час ринок праці регіону зазнав суттєвих змін. Необхідними стали спеціалісти, про яких років 20 не згадували.

Дмитро Камінський, перший заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості:

- Потрібні інженери, конструктори, будівельники, спеціалісти ІТ-технологій.

На відміну від попередніх таких зустрічей, на ярмарку було чимало молодих людей, які вже визначилися з тими професіями, які гарантуватимуть їм заробіток. Одинадцятикласник Віктор Винокур планує пов’язати свою долю з комп’ютерами.

Віктор Винокур, одинадцятикласник:

- В майбутньому хочу займатися комп’ютерами, адже протягом п’яти років вивчав ази комп’ютерної справи. 

За даними спеціалістів служби зайнятості, проблема молодіжного безробіття у Рівному стоїть досить гостро. Аби її вирішити такі ярмарки планують організовувати регулярно. Як стверджують спеціалісти, це сприятиме покращенню професійної орієнтації молоді.


110928_CZ Yarmarok sferadesigner

Схожі статті