+380673870816 +380673870816

У Рівному вчили новоспечених мам носити малюків у слінгу

До Міжнародного тижня слінгоносіння,  у центрі розвитку дитини "Зернятко" пройшло слінг-шоу. На нього прийшли чимало колишніх учасниць конкурсу "Пузата мама", аби опанувати техніку носіння дитини у слінгу, поспілкуватися з педіатром та гарно провести час.

Ось такий, на перший погляд нескладний предмет, виявляється є справжньою знахідкою як для самої мами, так і для дитини. Тут немовля чує і стукіт материнського серця, і відчуває тепло та як кажуть лікарі, вловлює кожну вібрацію, тим самим залишається у спокої. А от для самої мами слінгоносіння - це вільні руки та безпека дитини. Лікарі у свою чергу наголошують і про фізіологічну користь такого транспортування маляти. 

Ольга Стасюк, лікар-педіатр:

- Вони забезпечують фізіологічне розташування дитини у слінгу. У дитини є один вигин хребта, а у дорослого – 4. У слінгу правильні вигини. 

Рівне вперше долучилося до святкування Міжнародного тижня слінгоносіння, який проходив з 10 по 16 жовтня. Не дивно, що серед організаторів слінг-шоу виступив і відомий у місті клуб "Пузата мама". Його учасники мають на меті популяризувати сліногоносіння для місцевих мам. На дійство зібралося чимало молодих батьків із своїми дітьми. Організатори розповіли, що розповсюджували інформацію і через соціальні мережі, і завдяки листівкам.

Оксана Кравець, співорганізатор слінг-шоу:

- Ми запрошували всіх. Більша частина, орієнтовно 10 чоловік, сьогодні мають бути. Ми запрошували і новоспечених матусь. 

Бажаючих опанувати правильне слінгоносіння виявилося чимало. За словами співорганізатора Анастасії Банацької, це свідчить про те, що глобальний процес популяризації слінгового носіння дає свої плоди.

Анастасія Банацька, співорганізатор слінг-шоу:

- Я цим займаюся півтора року. Прогрес є. Якщо колись продавали 10 слінгів, то зараз утричі більше. Рівняни почали розуміти, що це таке. Популяризація слінгів йде по всій Україні.

Історія пристосування носіння малят йде корінням у глибоку давнину. Існують свідчення, що у першому тисячолітті до нашої ери жінки використовували шматок тканини для носіння своїх дітей. Росіяни називали його подолом, білоруси - платком чи рушником. В Африці - канга. А сучасні мами говорять - слінг. 

І хоча подібне носіння має чимало плюсів та переваг, лікарі наголошують і на мінуси. Через кожну години малюка потрібно діставати на деякий час із слінгу. Попри зручність та безпечність, користуватися слінгом чи ні - особистий вибір кожного із батьків.

Схожі статті