+380673870816 +380673870816

У Рівному стартувала третя Міжнародна науково-практична конференція "Український бурштиновий світ"

У Рівному стартувала третя Міжнародна науково-практична конференція "Український бурштиновий світ". Її унікальність полягає у тому, що долучаються до неї науковці із усього світу за допомогою Інтернету в режимі on-line. За її перебігом можуть спостерігати на спеціальному сайті усі бажаючі. 

Сьогодні Рівне гостинно вітало на бурштиновій землі поважних гостей із Польщі, Росії, Білорусі. До міста приїхало чимало провідних науковців із Національної академії наук, підприємців та чиновників.

Темою зустрічі стала історія та сьогодення бурштину, проблеми його цивілізованого видобутку. Очільник області запевнив, що влада зробить усе можливе, аби бурштин набув більшої популярності. У регіоні вже створений Палац бурштину, реалізовано чимало туристичних проектів, а у планах – музей під відкритим небом. 

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Завдання обласної влади – зробити так, щоб бурштин був візитівкою нашого краю.

Місто Гданськ, що у Польщі, вважається світовою столицею бурштину. У цьому портовому містечку "сонячне каміння" в особливій пошані. Цього для рівнян побажали і представники іноземної делегації.

Роберт Пітлос, координатор бурштинових проектів при Президенті м. Гданська, Республіка Польща:

- Ми раді, що Рівне йде нашим шляхом. Є три спільні речі як для поляків, так і для українців – любов до свободи, бурштин і Євро-2012. Я бажаю, щоб у Рівному видобували бурштин, Україна увійшла до Євросоюзу і щоб у фіналі Євро-2012 Польща грала з Україною.

Науковців, окрім популяризації бурштину, цікавило питання його видобутку. Адже ліцензію на таку діяльність має лише державне підприємство "Бурштин України" та приватне – "Сонячне ремесло". У всіх інших випадках бурштин добувають незаконно і неправильно чим наносять жахливу та непоправну шкоду як екології, так і економіці країни. 

Петро Гожик, академік НАН України:

- Першими конференціями, які ми проводили, ми привернули увагу до бурштину нашого краю і тепер, коли влада нам допомагає, ми зрушимо цей камінь з мертвого місця.

Чи домовляться науковці та чиновники, стане відомо завтра, після завершення бурштинового форуму.

Схожі статті