+380673870816 +380673870816

У Рівному пройшов творчий вечір письменника Петра Кралюка

Його книги змушують читачів думати. Вони реалістичні, переконливі та інтригуючі. Днями в Рівненському академічному музично-драматичному театрі пройшов творчий вечір та презентація видань відомого науковця, письменника та першого проректора Національного університету "Острозька академія" Петра Кралюка. 

В його літературних творах живуть і відверто розмовляють з читачем князь Василь Костянтин Острозький і Ярема Вишневецький, Степан Бандера і Мелетій Смотрицький. Ці відомі історичні постаті навічно закарбувалися в сиву історію нашого державотворення. Проте, більш глибше розкрити та зрозуміти ці персоналії допомагає Петро Кралюк у своїх книжках. Відомий на всю Україну як автор низки дослідницьких праць з історії, філософії, релігієзнавства, монографічних досліджень Петро Михайлович, за словами критиків, наділений надзвичайним талантом поєднувати наукові та історичні дослідження з доступною і водночас вишуканою формою художньої подачі тексту. Його твори змушують читача думати. А головне - побудовані на реальних фактах.

Василь Махлюк, студент гуманітарного факультету НУ "Острозька академія":

- Він намагається описати Острогіану, дослідити спадщину князів Острозьких і поряд з тим, він хоче описати все це не просто сухо. Пише так, що хочеться ще більше прочитати про того ж Василя Костянтина.

Бенефіс Петра Кралюка об’єднав чимало шанувальників його творчості. На зустріч з письменником завітали і духовенство, і освітяни, чиновники та друзі.

Микола Яцюк, керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради:

- Він є не лише знаменитим вченим, але й письменником. Є дуже багато його творів цікавих про розбудову нашої держави, є багато наукових досліджень. І от сьогодні, він презентував мені книжку "Сильні та одинокі". Я почитаю і ще збагачу свої знання.

Нині ж Петро Кралюк завершує повість про Петра Конашевича Сагайдачного, в якій самого гетьмана як персонажу твору немає, проте є безліч інших осіб пов’язаних з цією особистістю.

Петро Кралюк, науковець, письменник, проректор НУ "Острозька академія":

- Там є Сахович, який пише відомі вірші про Петра Конашевича Сагайдачного, є двадцять учнів Київської братської школи, які беруть участь у написанні цих віршів. І власне, через ці вірші реконструюється біографія цієї людини.

Творчий бенефіс Петра Михайловича був увінчаний атмосферою натхнення. Чимала кількість гостей довела, що інтелектуальною літературою у нашому місті все ж цікавляться.

Схожі статті