+380673870816 +380673870816

У Рівному пройде чемпіонат з велотріалу

Десятого вересня в районі Радіозаводу відбудеться Відкритий чемпіонат з екстремального велосипедного виду спорту – велотріалу. У Рівному він став популярним не так давно, проте вже має своїх спортсменів, рекорди та здобутки. 

Велотріал як вид спорту почав розвиватися на початку 80-х років у Франції, Іспанії, Англії. У Рівному він не так давно. Загалом у місті таким екстрімом займаються більше двадцяти чоловік.

Ян Соколовський присвятив велотріалу 5 років. За його плечима участь у різноманітних всеукраїнських та російських змаганнях. Нещодавно спортсмен спробував свої сили на міжнародному чемпіонаті у Швейцарії. Хлопець пригадав, що в останній день змагань лив дощ, який ускладнив виступи учасників.

Ян Соколовський, тріаліст:

було дуже складно. Це був мій дебют. Зі мною їздив ще хлопець із Харкова. Він найсильніший в Україні, проте зайняв 29 позицію, а я 32. Ми нервували, адже там були учасники дуже високого рівня.

Найголовніше у цьому виді спорту – здолати перешкоди не торкаючись частинами тіла та велосипеда до каміння, дисків, колод, які лежать на шляху. Юнаки розповіли, що травм під час цих небезпек уникнути важко.

Ігор Дячук, тріаліст:

якщо починаєш займатися цим видом спорту потрібно мати хороший шолом, наколінники і налокітники. Цей вид спорту  дуже травматичний. Бувало таке, що і руки зашивали.

Ірина Мороз, журналіст:

перешкоди у велотріалі бувають різні, як штучні, так і природні. Зараз  перешкодою велосипедистів стане жива людина. Увага! Небезпечний трюк.

Зазвичай деталі до свого велосипеда спортсмени збирають самі. Найголовніше –відсутність сидіння, широкий руль та надійні гальма. Ціна такого залізного друга може коливатися від трьох тисяч гривень для початківців та від восьми тисяч і більше для професіоналів. 

Вже 10 вересня спортсмени зі всієї України покажуть свій професіоналізм під час Відкритого чемпіонату з велотріалу у Рівному. Тож всі, кому не вистачає екстріму у житті, зможуть підтримати рівненських спортсменів у День фізичної культури і спорту.


110908_Trial sferadesigner

Схожі статті