+380673870816 +380673870816

У Рівному презентували книгу "Пересопниця. Рівненський край: історія та культура"

У стінах Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація книги "Пересопниця. Рівненський край: історія та культура" авторства відомого письменника, крєзнавця Валерія Войтовича. 

Валерій Войтович у процесі написання використовував першоджерела, легенди, перекази, оповіді, спогади та авторські записи про 110 сіл та містечок історичного Погориння. Цей край тісно пов'язаний із Пересопницею. Звідси і назва книги, в якій використано 2 тисячі 100 фотографій та 414 світлин і малюнків виконаних автором під час подорожей.

Валерій Войтович, автор книги:

- Я щасливий, що витворив цю книгу. Це було складно. Історія книги  почалася у 1992 році, коли я мандрував на велосипеді Рівненщиною. Цю книгу я не написав, я її витворив.

Українська Першокнига - справжня святиня нашого народу. Вона стала поштовхом для використання української мови в літературно-науковій творчості та пропаганді духовних цінностей.

Віталій Лотоцький, ректор Рівненської духовної семінарії, священик УПЦ КП:

- Євангіліє є найпершим свідком глибокої свідомості, християнської духовності і українського патріотизму минулих століть. Ми повинні цінувати те, що отримали від наших попередників. Ми повинні цінувати і примножувати.

450-річчя Пересопницького Євангеліє, відкриття культурно-археологічного центру "Пересопниця" та ще багато цікавинок пов'язаних з Першокнигою чекає рівнян цьогоріч. Адже 2011 рік оголошено роком Першокниги.


111011_Voytovich Pershoknuga sferadesigner

Схожі статті