+380673870816 +380673870816

У Рівному опозиційні політичні партії обговорили соціальні ініціативи президента

Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича: міф чи реальність? Якщо ж реальність, то звідки взяти кошти на впровадження їх у життя? Про це сьогодні у Рівному розмірковували опозиційні політичні партії, які входять до Комітету опору диктатурі нашої області. 

Сьомого березня Президент України Віктор Янукович оголосив свої соціальні ініціативи. Серед них, зокрема підвищення пенсійних виплат, вже з 1 травня цього року майже 9 мільйонів пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 2008 року, повинні додатково отримати в середньому по 100 гривень. Більше 6 мільйонів громадян не змогли отримати обіцяної компенсації у тисячу гривень. Тому починаючи з 1 червня і до кінця року, ця частина боргу має бути повернута. До ініціатив президента також відноситься допомога молодим сім’ям у житловому питанні, поліпшення пенсійного забезпечення військовослужбовців, учасників та інвалідів війни, перерахунку страхових виплат шахтарям-інвалідам, родинам з людьми похилого віку, малозабезпеченим сім’ям з дітьми. Втім, урядовці вже підрахували, що на виконання трьох перших ініціатив необхідно близько 25 мільярдів гривень.Тому представники Комітету опору диктатурі такі ініціативи вважають утопічними.

Олег Осуховський, голова РОО ВО "Свобода", керівник фракції в Рівненській облраді:

- Звідки взяти в даний момент при такій складній економічній ситуації в Україні 25 мільярдів гривень. Ми маємо дефіцит бюджету 20 мільярдів гривень, коли ми маємо дефіцит пенсійного фонду 9 мільйонів гривень, коли ми маємо заплатити зовнішні борги 60 мільярдів гривень. Це ж призведе до інфляції.

Враховуючи усі ці суми, представники Комітету опору диктатурі у Рівненській області бачать лише два існуючих варіанти, втім кожний із них тягне за собою певні наслідки.

Олег Осуховський, голова РОО ВО "Свобода", керівник фракції в Рівненській облраді:

- Це перший варіант, взяти позику у Європи, Росії, бо в Міжнародного валютного фонду це неможливо, бо і так треба 60 мільярдів віддавати, а другий варіант - почати друкувати гроші, що призведе до інфляції. 

Як зазначив народний депутат України Юрій Прокопчук, при сьогоднішній владі від України відвернулися практично усі інвестори.

Юрій Прокопчук, народний депутат України:

- Відвернулися тому, що в Україні є політичні переслідування. Україна визнана такою країною, де є політичні в’язні, про що були зроблені заяви і президентами, і послами, і фактично всім Європарламентом. Відтак, все на що могла розраховувати влада – це на кошти Міжнародного валютного фонду, але сьогодні на нього розраховувати вже не доводиться.

Окрім того, під час прес-конференції представники опозиційних сил неодноразово стверджували, що готові підтримати будь-які соціальні ініціативи при керуванні країною будь-якого президента, але не за декілька місяців до парламентських виборів. Це необхідно робити після них.

Схожі статті