+380673870816 +380673870816

У Рівному назріває "карткова революція"

Вже через місяць в усіх торгівельних підприємствах, ресторанного господарства та побутового обслуговування Рівного клієнти зможуть розраховуватися за товари та надані послуги банківськими картками.

До 31 грудня поточного року у всіх закладах торгівлі та харчування власники підприємств повинні встановити термінали для можливості розрахунку платіжними банківськими картами. Якщо раніше, згідно з чинним законодавством, у положенні 506 пункту 11 від 15 червня 2006 року Кабінету Міністрів України зазначалося, що суб’єкти господарювання самостійно вирішують питання забезпечення торгівельних приміщень та реєстраторів розрахункових операцій, тобто варіацій форм оплати, то нині від 29 червня 2011 року Кабінет Міністрів вніс зміни до цього пункту.

Ірина Удовиченко, начальник відділу управління у справах захисту прав споживачів в Рівненській області:

- Якщо попередня постанова зазначала, що можна самостійно вирішувати, то у цьому випадку суб’єкти господарювання обов’язково повинні забезпечувати можливість використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари чи надані послуги відповідно чинного законодавства.

Ця постанова не поширюється лише на заклади громадського харчування закритого, внутрішнього типу. Що ж стосується кількості терміналів, то їх повинно бути не менше 50 відсотків від кількості реєстраторів розрахункових операцій.

Руслан Дякевич, начальник відділу адміністрування податків з фізичних осіб ДПІ м. Рівне:

- Якщо на господарському об’єкті 2 РРО, то повинен бути один термінал, якщо 3 то вже 2 термінали, навіть якщо маленькі магазини. Дані терміналу не реєструються в органах державної податкової служби, вони беруться в банку по договору оренди.

Більшість банківських установ пропонують цей вид послуг та надають термінали в оренду безкоштовно. Підприємці повинні платити лише за відсотки, встановлені банком при використанні карт. Власник одного із супермаркетів нашого міста Тамара Зайковська користується такою системою розрахунку вже давно, тому і встановила термінали у себе на підприємстві.

Тамара Зайковська, підприємець:

- Кількість безготівкових операцій з кожним роком збільшується. Адже наша робота направлена на те, аби ми задовольняли потреби покупця, а він на сьогодні потребує спрощення у розрахунку.

Втім не всі підприємці нашого міста такі новації зустріли радо, адже впродовж місяця їм потрібно визначитися із банком та підписати договір. В разі невиконання цієї постанови вони повинні сплатити штраф про адміністративне порушення.

Схожі статті