+380673870816 +380673870816

У Рівному мітингують ліквідатори катастрофи на Чорнобильській АЕС

Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС Рівного протестують проти нового законопроекту № 91 27 "Про вдосконалення системи виконання державою рішень судів", зокрема змінення порядку надання пільг чорнобильцям та ветеранам. Таким чином вони висловили свою солідарність мітингам в Києві та в інших містах України. 

Анатолій Сидорчук за статусом інвалід війни першої групи та ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС. З 2004 року згідно із судовими рішеннями, отримував пенсію у розмірі майже шість тисяч гривень. Проте, вже у серпні чоловіка ощасливили пенсією у сумі лише тисяча вісімсот гривень. "На ці скасування пільг є певна постанова", - так прокоментували пану Анатолію зміни у пенсійному фонді. 

Анатолій Сидорчук, інвалід війни I груп, ліквідатор ЧАЕС:

пояснюють тим, що в них є якась постанова, але не показують її. І говорять, якщо ти інвалід, то чого сюди ходиш? Не ходи. Вам гроші принесуть. Здоров’я втратив у 25 років, інвалідом зробили і всі пільги позабирали. І як можна далі жити?

Анатолій Іванович звернувся з проханням роз’яснити ситуацію до генеральної прокуратури, проте і досі чекає відповіді. Пан Анатолій розповів, що готується до операції на нирки і не знає як її оплатити. 

У Рівному налічується більше п’яти тисяч ліквідаторів Чорнобиля, з них майже сімсот - інваліди. Відстоювати свої права вони будуть цивілізовано, заявили учасники акції протесту.

Олександр Савчук, керівник громадської приймальні ВО "Свобода", інвалід-ліквідатор Чорнобильської АЕС:

ми будемо згуртовувати всіх чорнобильців, проводити мітинги, пікетування, звертатися до депутатів усіх рівнів. Депутат обласної ради, керівник обласної фракції Олег Осуховський написав заяву про злочин в обласну прокуратуру. Злочин вчинений працівниками пенсійного фонду

Віктор Ольховик, депутат Рівненської обласної ради, учасник-ліквідатор Чорнобильської АЕС:

зараз прийнято рішення звернутися з резолюцією як до державних органів, так і до органів місцевої влади. Прийнято рішення підійти до пенсійного фонду, поговорити з керівництвом, щоб вони дали пояснення.

Далі маршрут мітингувальників проліг до Пенсійного фонду Рівного. Вони попросили керівництво пояснити механізми та правове підґрунтя урізання пенсій. У свою чергу фонд пообіцяв мітингувальникам розібратися і дати відповідь на усі поставлені запитання до кінця дня.


110923_CHAES sferadesigner

Схожі статті