+380673870816 +380673870816

У Рівному азербайджанська діаспора зустріла весну по-особливому

Велике і світле свято весни відзначили цими днями в Азербайджані. Навруз байрам є однією із найважливіших і найулюбленіших подій для представників цієї національності. 

У Рівному велика громада азербайджанців налічує близько 350 чоловік. Вони розповіли, що є надзвичайно дружніми людьми, тому перебуваючи навіть за межами свого рідного краю, підтримують один одного, так як це у них велося віками. І свято Навруз байрам стало чудовою нагодою ще раз зустрітися і згідно древніх традицій відзначити його. Зустрічали ж прихід весни азербайджанці не вдома як зазвичай, а в ресторані.

Фатіма Гусейнова, відвідувачка свята:

- Раніше ми відзначали це свято вдома. А зараз ми нашим дітям хочемо показати як правильно це свято з нами наші батьки святкували. Як це свято відзначається в родині, діаспорі, з нашими національними друзями. Наша нація дуже дружня. Якщо ми святкуємо, то святкуємо всі разом.

Символічною стравою цього свята є сумаляк – паростки зерен пшениці, які уособлюють весняне відродження природи. Також святковий стіл "всіяний" різноманітними солодощами. Готують їх за унікальними рецептами і кожен кондитерський виріб щось символізує та має неповторний смак.

Фатіма Гусейнова, відвідувачка свята:

- Це у нас називаються насіння, яке символізує весну. Воно проростає і все оживає. Це символізує місяць, бахлава – це зірка, а це символ сонця. Також на столі повинні бути фарбовані яйця, горіхи і багато солодощів.

За традиціями, розважає публіку в цей день найактивніший, веселий юнак з громади – Чоса. Він нагадує нашого Дід Мороза. У торбині зазвичай має подарунки для малечі, а в черпак збирає усі солодощі. 

Емін Гахраманов, відвідувач свята:

- Це свято дуже древнє. Тоді був Чоса. Він був ще дві ери тому назад. 20-21 березня він ходив, говорив, що усіх вітає, натомість його усі частували солодощами.

Незважаючи на усе розмаїття шедеврів азербайджанської кухні, найсмачнішою ж та найбагатшою стравою святкового столу є плов. Готує його за спеціальним рецептом кухар з громади, якого називають сакал. Плов має кисло-солодкий смак, втриматися від його духмяного аромату надзвичайно важко.

Ресміє Джабарова, відвідувачка свята:

- На кожному святі ми готуємо плов. Тут курага, сливи, курятина, цибуля, топлене масло.

Свято Навруз байрам відзначають впродовж чотирьох тижнів. Перший вівторок символізує родючу землю, другий – цілющий дар природи – воду, третій – символ могутньої сили вітру і четвертий, останній – це свято вогню. В цей день, традиційно, азербайджанці стрибають через вогнище. Зробити це потрібно тричі. І тоді всі біди та хвороби залишаться у вогні. Через полум’я стрибають не лише відважні чоловіки, а й жінки та діти. Ось так, у дружньому колі біля вогнища і закінчується святкування величного дня Навруз байрам.

Схожі статті