+380673870816 +380673870816

У Рівному афганці обговорили наболілі проблеми із місцевою владою

У Києві афганці "штурмують" Верховну Раду, а у Рівному мирно обговорюють свої проблеми із представниками міської та обласної влади.

Круглий стіл, що відбувся у міськвиконкомі пройшов у руслі живого діалогу. Під час бесіди вдалося обговорити питання безкоштовного лікування, звільнення від сплати за комунальні послуги ветеранських організацій, безкоштовних квартир для учасників бойових дій.

Розпочали засідання із житлового забезпечення учасників бойових дій. Черга на отримання нових квартир так і не зрушила. Міський голова зазначив, що ситуація невтішна. Єдиним виключенням є будинок по вулиці Черняка 4. Його будівництво розпочали ще у 2004 році за державні субвенції, які заклали спеціально для чорнобильців та афганців. Проте, будівництво не закінчили і досі. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Єдина реальність – це будинок по вулиці Черняка, через який зараз порушена кримінальна справа. Є реальний шанс його добудувати. Вже декілька фірм висловили своє бажання довести доладу багатоповерхівку. 

Що ж до відведення земельних ділянок ветеранам війни, то тут активно співпрацюють і міська, і обласна влади. Якщо затвердять усю документацію, деяким пільговикам пощастить отримати омріяні земельні наділи. Де саме, і коли це стане можливим - Володимир Хомко не розголошує.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я не хочу розголошувати, але у нас є така задумка. Якщо ми це зробимо, то черга суттєво  зрушиться. 

Афганців турбувало і питання забезпечення ліками. Цього року на відповідні препарати виділили 2 мільйони гривень. Проте, представники міського відділу охорони здоров'я повідомили, що повністю забезпечити ветеранів потрібними ліками бюджет міста не має можливості.  

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника Рівненського міського відділу охорони здоров'я:

- Щомісяця чотири територіальні поліклініки перераховують в аптеки міста від 15 до 30 тисяч гривень. Нині важко сказати, який це відсоток від потреби. У зв’язку із збільшенням кількості населення, що їх потребує, а також із подорожчанням. Забезпечити ліками у повному обсязі ми не можемо.

Поскаржилися учасники бойових дій і на обмежений доступ до ліжко-місць у палатах міської лікарні, які призначені для ветеранів. Люди розповіли, що вони постійно зайняті. У міськвиконкомі цю ситуацію пообіцяли проконтролювати. 

Під кінець засідання "посипалися" і особисті питання ветеранів. Просили у Володимиа Хомка скористатися своїм службовим положенням колишнього директора "Рівненського водоканалу" та подарувати їм восьмиметрову трубу, яку афганці планують переплавити на пам’ятник в Острозі. 

Сергій Зінич, голова Рівненської міської спілки ветеранів Афганістану:

- Ми ведемо конструктивний діалог із владою. Ми перейшли із майданів у кабінети. Сьогодні була підписана угода між Рівненською облдержадміністрацією і спілкою ветеранів Афганістану, у яку ми заклали найболючіші питання. Якщо ж влада ігноруватиме наші проблеми, то ми знову вийдемо на майдан.

 

Схожі статті