+380673870816 +380673870816

У Рівнераді тендерний скандал

Звільнити Табачника з посади міністра освіти, розібратися у порушеннях отримання тендерів на харчування малечі у дитячих садочках Рівного та доля льонокомбінату стали топ-темами на 14 сесії Рівнеради. Як не намагався Володимир Хомко зробити її господарською, проте політика на засіданні взяла верх. 

14 сесія Рівненської міської ради мала стати абсолютно господарською. Десятки земельних питань, встановлення тарифів та матеріальна допомога громадянам – ось питання, які за регламентом мали обговорити депутати. Втім, на самому засіданні, як з’ясувалося, теми з’явилися більш важливі, щоправда з політичним підтекстом.

Відтепер у Рівнераді з’явилася депутатська група, яку очолюватиме Руслан Шевчук. До її складу увійшло чимало партійних опонентів, але більшість учасників безпартійні.

На Олега Червонюка прийшли поскаржитися місцеві підприємці. Як ми вже розповідали у попередніх сюжетах, деякі фірми на даний час мають гострий конфлікт із нинішнім власником льонокомбінату. Останнього звинувачують у рейдерстві та перешкоджанні їх роботі. Вони не можуть поділити частину земельної ділянки з адмінприміщенням. Усього до зали прийшло близько 10 невдоволених бізнесменів.

Наталія Герасимчук, генеральний директор ПП "Планета-Друк":

- У мене на території з’явилася людина, яка лякає моїх співробітників і каже, що це все його. Цією людиною виявився Червонюк Олег, з яким наше підприємство має непорозуміння протягом 4 років. 

Міський голова не дав виступити на сесії самому Олегу Червонюку, тому вислухали його лише телевізійники.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Все місто сьогодні дізналося і бачить, що це є атака міського голови аби відібрати землі у Рівненського льонокомбінату. Мені дуже прикро, що навіть слово на сесії мені не було надано. Це не демократично, просто "дикар" веде сьогодні цю сесію, я по-іншому не можу це пояснити. 

Сам же Володимир Хомко втручатися у конфлікт не бажає і доручив це депутатам. За його розпорядженням створять незалежну комісію.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я стою в стороні і не втручаюсь, ота комісія і для преси зробить інформацію, і для вас. На себе таку відповідальність не беру.

Гральні автомати у Рівному досі діють. Нарешті це усвідомив очільник міста. Він звинуватив Олександра Лащука та депутатську комісію, яка займається цим питанням у корупції.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ось мені вибрали заклади гральні, які стали жити краще після того, як попрацювали наші депутати. Я даю вам копію, передаю її в міліцію і СБУ, бо вже подейкують, що є такса, яку треба заплатити, щоб не приходили.

Сам Олександр Лащук готовий пройти навіть тест на детекторі брехні та у прямому ефірі спільно з головою влаштувати перевірку.

Олександр Лащук, голова фракції ВО "Свобода" у Рівнераді:

- В прямому ефірі ми з вами сідаємо, телефонуємо у правоохоронні органи за цими адресами. Це ваше право, але це можна зробити заради доброї справи і здоров’я дітей.

Тендерний скандал у Рівнераді. Не згасають обвинувачення у сторону Галини Кульчинської щодо завищення закупівельних цін на продукти харчування у дитячі садочки Рівного. За словами "свободівців", вони читали звіт Служби Безпеки України.

Олексій Бучинський, депутат Рівненської міської ради:

- Що ми бачимо? Закупівлі на 2012 рік. Знову шалені порушення. Є офіційний прес-реліз СБУ, що 21 мільйон гривень намагалися вкрасти, там є все – змова, фіктивні документи, коли два підприємства претендують, а директор одна й та сама особа.

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:

- Заява з’явилася на сайті і тендерна комісія обурена тими формулюваннями і підготовлено звернення до голови СБУ з вимогою спростувати ті формулювання через засоби масової інформації.

Також фракцією Всеукраїнського об’єднання "Свобода" підготовлено звернення до Президента України та Генерального прокурора з вимогою звільнення з посади Міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Вони занепокоєні новими навчальними планами, у яких скорочують години з вивчення української мови, а курс з історії України об’єднують із всесвітньою.

Олександр Лащук, голова фракції ВО "Свобода" у Рівнераді:

- Воно є важливим, адже та ситуація, коли ми будемо мовчати, призведе до того, що українська школа втратить свій зміст і це буде велика біда.

Звернення міська рада не підтримала. Втім, після вимог "свободівців" та погроз заблокувати роботу ради, Володимир Хомко пішов на компроміс та пообіцяв його розглянути у інший день.

Схожі статті