+380673870816 +380673870816

У Рівненській митниці розповіли про "ноу-хау" при оформленні митної декларації

У Рівненській митниці розповіли про нові програмно-технічні модулі та подальшу долю досі не прийнятого нового Митного кодексу України. 

15 лютого Держмитслужба України запровадила програмно-технічний модуль "Інформаційний термінал". З’явиться він на митницях приблизно вже у квітні. Подібний пристрій зможе пришвидшити процес оформлення вантажно-митної декларації, чітко вказуючи на помилки у її заповнені, звісно, якщо такі мають місце.

Олександр Огороднік, заступник начальника Рівненської митниці:

- Робота поставлена таким чином: при зчитуванні з носія інформації, машина відразу робить перевірку. Якщо там є якісь помилки, то вона вам зразу повертає її назад. Це значно пришвидшить роботу, адже тут відсутній людський фактор.

У машині є вбудований принтер, який роздруковуватиме декларанту квитанцію про прийняття в роботу документа із всіма необхідними даними. "Інформаційний термінал" є певною альтернативою електронному декларуванню, а отже для останнього він не помічник.

Олександр Огороднік, заступник начальника Рівненської митниці:

- Інформаційні термінали будуть встановлені у всіх підрозділах митного оформлення. Тобто всі вантажно-митні декларації, які будуть подаватися у твердому вигляді, будуть пропускатися через цей інформаційний термінал.

Окрім терміналів говорили і про нову редакцію Митного кодексу, який минулоріч, з урахуванням зауважень Президента України, повернули на доопрацювання.

Олександр Огороднік, заступник начальника Рівненської митниці:

- Він на стадії доопрацювання. Після того як будуть внесені зміни та погоджені із різними структурами, він буде повторно направлений на прийняття.

У митниці розповіли, що термінали зовсім нескладні в експлуатації. На сенсорному екрані є просте меню, віконця, які спрацьовують від дотику. А якщо вже українці освоїли електронне декларування, то і до "Інформаційних терміналів" звикнуть швидко.

Схожі статті