+380673870816 +380673870816

У разі виявлення сумнівних документів для призначення пенсій Пенсійний фонд звертається до правоохоронних органів

Органи Пенсійного фонду України направили в правоохоронні та контролюючі органи для детального розгляду та прийняття законного рішення повідомлення стосовно 2 987 осіб, які надали до територіальних управлінь Фонду документи, що викликали сумніви у їх достовірності. Про це повідомила прес-служба Пенсійного фонду.
    Правоохоронні органи порушили 79 кримінальних справ, із них сім уже передано до суду. Одна засуджена особа повністю повернула незаконно отримані нею кошти. Крім того, за вироком суду на неї накладено штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 
    Комісії зі спірних питань щодо визначення статусу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС або постраждалих внаслідок аварії на даний час визнали недійсним 51 посвідчення, на підставі яких їх власники оформили та отримують пенсії. У результаті зустрічних перевірок та на підставі отриманих відповідей з архівів, організацій та підприємств уже встановлено 574 випадки подання недостовірних документів для отримання статусу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС або постраждалих внаслідок цієї аварії. 
    На 2 квітня перевірено 25% осіб, щодо яких виникли сумніви у правомірності отримання статусу. Пенсійний фонд України здійснює виплати пенсій 112 тисяч пенсіонерів, які є інвалідами-ліквідаторами аварії та постраждалими I категорії, а також майже 714 тисяч пенсіонерів, віднесеним до II – IV категорій постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Схожі статті