+380673870816 +380673870816

У православних і греко-католиків розпочався Різдвяний піст

У православних християн розпочався Різдвяний піст або як ще його називають Пилипівка. Він триватиме від 28 листопада і до 6 січня. 

Приборкання плоті та піднесення християнського духу - ось, що для простого християнина повинен означати піст. Священнослужителі радять у цей період більше звертати увагу на свій духовний світ: щиросердечно молитися, частіше відвідувати Божий храм, обмежитися у світських розвагах. Одним словом, менше грішити, більше каятися.

Сергій Лучанин, протоієрей УПЦ КП:

- Піст – це не тільки утримання від певних видів їжі, а утримання від гріха, беззаконня, посилена молитва та добрі діла, милосердя та милості.

Щодо тілесного посту, то протягом цього періоду християни не повинні вживати продукти тваринного походження: м’ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять.
Різдвяний піст належить до не суворих, а тому за церковним Уставом можна вживати рибу та олію.

Дієтологи розповіли, що українська кухня має величезний вибір пісних страв, які можуть не лише не зашкодити, а й посприяти зміцненню вашого здоров’я. Це і червоний борщ з квасолею, різноманітні салати з буряка, моркви та капусти, які багаті на вітаміни та мікроелементи. Не слід забувати під час посту і про бобові – природній замінник м’яса.

Олександра Щербацька, гастроентеролог-дієтолог:

- Піст не являється для організму стресом. Якщо зважилися на такий крок, то не варто смикати організм в одну чи другу сторони. Піст треба витримати до кінця. Важливим моментом є і вихід із посту. Не варто зразу їсти всілякі ковбаси, м’ясні продукти.

Церква засвідчує, що на послаблення посту мають право хворі люди, діти та вагітні. Рівняни з перших днів посту намагаються його дотримуватися. Проте, ясна річ, бувають і винятки.

Ганна Іванівна, рівнянка:

- Потрібно постити. Я пощу. Крім чаю більше нічого не вживаю.

Надія, рівнянка:

- Пощу духовно і в їжі стримую себе.

Юрій, рівнянин:

-Не дотримуюся. Маловірний можливо. Ходжу до церкви досить рідко, відповідно і не дотримуюся.

Не слід забувати, що на період Пилипівки припадає святкування Нового року. Церква радить людям визначитися, яке свято для них важливіше - світське чи християнське. Виходячи з цього, слід дотримуватися канонів посту і під час зустрічі 2012 року.

Схожі статті