+380673870816 +380673870816

У Пенсійному фонді Рівненщини заспокоїли, що ніяких зменшень пенсій та виплат не буде

Через виплати чорнобильцям, звичайним пенсіонерам Рівненщини недоплатили по 200 гривень. Це порахували у головному управлінні Пенсійного фонду Рівненщини. Для них рік 2011 став складним. І не лише через зміни у законодавстві. Найбільш напружена ситуація була пов’язана із ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Постійні судові спори не вгасають і нині.

Прогалина в законодавстві щодо громадян зі статусом "чорнобильці" досі не ліквідована. Відповідачем у судах став Пенсійний фонд і позови надходять й нині. Управлінці запевнили, що кошти нараховуються. Крім того, у березні відбудеться одне з чотирьох запланованих перерахувань пенсій. Не обділять і дітей війни. Нагадаємо, що для них видатки не збільшували понад 4 роки. 

Василь Петняк, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- З першого січня вони перераховані і збільшені на 7 відсотків, ця надбавка можливо дещо незначна, але треба з чогось починати.

Попри борги самого Пенсійного фонду, лишаються підприємства, які не виплачують соціальні виплати. Третя частина з них – банкрути. Найбільшими боржниками в області є кар’єр "Розовий" у Рокитнівському районі та паперова фабрика у місті Березне. У Рівному на мінусовому балансі знаходиться "Авторемзавод", міжнародний аеропорт, ЖКП "Центральне" та інші. Спеціалісти наголосили, що згідно закону, якщо підприємство нічого не сплачує державі, то як наслідок, його працівники можуть не отримати трудового стажу, а отже не мати гідної пенсії. Так, держава ставить лоб у лоб роботодавця та працівника. Іноді, така практика є ефективною. 

Василь Петняк, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- Пенсійний фонд в 2011 акумулював 2 мільярди 348 мільйонів, приріст 257 мільйонів, або ріст на 112,3 відсотки. Збір коштів іде випереджальними темпами.

У Пенсійному фонді заспокоїли, що ніяких зменшень пенсій та виплат не буде. Якщо хтось недоотримав кошти у січні, вони обов’язково будуть доплачені у лютому.

Схожі статті