+380673870816 +380673870816

У НУВГП відкрили меморіальну дошку до 100-річчя Олексія Костіна

Олексія Івановича Костіна, відомого вченого цими днями вшанували у Національному університеті водного господарства та природокористування. До 100-річчя від його Дня народження, на рідній йому кафедрі гідравліки, де він пропрацював 27 років, відкрили першу у виші меморіальну дошку. 

Олексій Костін пішов із життя у 1994 році. 27 років він пропрацював на кафедрі гідравліки Національного університету водного господарства та природокористування, яку довгий час і очолював. У день його народження, 1 лютого у цих стінах зібралися десятки його колег, учнів та рідних. За ініціативи його аспірантів відкрили меморіальну дошку. Один із них В’ячеслав Луценко.

В’ячеслав Луценко, учень Олексія Костіна, доцент кафедри гідравліки:

- Він вчив мене викладацькому мистецтву, він не був суворий. Студенти його згадували як справедливого і фахового викладача.

Олексій Іванович мав гарну родину. У нього дві доньки, чотири онуки та шість правнуків. Дехто з них пішли його шляхом та теж викладають у НУВГП. Звістка про відкриття меморіальної дошки для них стала справжньою несподіванкою.

Тетяна Муляренко, донька Олексія Костіна:

- До кінця ще не могли прийти до тями, але потім вирішили, що ця ідея чудова, адже він тут пропрацював 27 років. У моїй пам’яті він завжди був у роботі.  

Меморіальну дошку виготовив скульптор та працівник навчального закладу Петро Подолець. Олексія Костіна він особисто не знав, але над своєю роботою працював з натхненням близько півтора місяця.

Петро Подолець, скульптор меморіальної дошки:

- Це історія кафедри. Це історія нашого міста, адже якщо ми пам’ятатимемо історію, то будуть пам’ятати і нас.

 

Схожі статті