+380673870816 +380673870816

У медичному коледжі Рівного працюють над новою міжнародною освітньою програмою

З нового навчального року у Рівненському базовому медичному коледжі з’явиться нова міжнародна освітня програма. Вона передбачає навчання українців польській мові, що забезпечить їм в майбутньому гідне працевлаштування в країні-сусідці. Поляки ж зможуть в нашій державі підняти свій кваліфікаційний рівень. 

Аби обговорити умови співпраці в рамках українсько-польської освітньої програми до Рівненського базового медичного коледжу завітали гості із Республіки Польща. Це вже не перший візит іноземної делегації з цього приводу. Адже керівництво коледжу зараз веде активну підготовку до старту нової освітньої програми. Завдяки їй польські студенти зможуть підвищити свій кваліфікаційний рівень, а українці, у свою чергу, вивчатимуть польську. В результаті вони отримають диплом медколеджу та сертифікат про знання польської мови. А це, за словами керівництва закладу, майже зелене світло в Євросоюз.

Ростислав Сабадишин, директор Рівненського базового медичного коледжу:

- Володіючи цими двома юридичними документами, будь-який наш студент зможе вільно працювати в Польщі. На тій самій посаді, що і тут та заробляти гідну зарплату. Завдяки чому зможе забезпечити всю свою сім’ю.

Співкоординатор проекту з польської сторони пан Цезарій розповів, що така програма є вимогою часу. Адже в Україні сьогодні робітничі професії набувають популярності серед молоді. Завдяки такій міжнародній співпраці, медицина Польщі зможе поповнитися новими професіоналами, яких останніми роками бракує в країні.

Цезарій Бедка, співкоординатор з польської сторони міжнародної освітньої програми:

- На високому рівні в медичному коледжі викладають сестринську справу. В Польщі зараз є велика потреба в медсестрах. Якщо випускники медколеджу будуть мати диплом і будуть володіти польською мовою, то це дозволить їм працювати в Польщі.

У свою чергу для польських студентів, які за фахом стануть техніками-фармацевтами - це шанс здобути вищий кваліфікаційний ступінь. До того ж Рівненський базовий медичний коледж завжди славився високим рівнем підготовки фахівців.

Павел Клімчак, голова асоціації аптек та аптечних пунктів в Республіці Польща:

- Дуже велика кількість польських студентів зацікавилися такою програмою, де вони можуть продовжити освіту. Це цікавить саме студентів техніків-фармацевтів. На тих зустрічах, що я проводив у Польщі, кількість бажаючих надзвичайно велика.

Анна, студентка третього курсу навчається на факультеті сестринської справи. Дівчина розповіла, що радіє з того, що з нового навчального року в неї з’явиться можливість вивчити польську мову. Адже для неї це стане шансом втілити в життя свою давню мрію.

Анна Мичка, студентка 3 курсу Рівненського базового медичного коледжу:

- Коли я почула пропозицію щодо Польщі, то це мене дуже зацікавило. Адже працювати за кордоном - це моя мрія. Тепер коли наша сторона співпрацює з польськими колегами, в мене є можливість вивчити мову і потім працювати в Польщі.

Проте не лише студентство опановуватиме мову держави-сусідки, до них також приєднається і група викладачів. Нині обидві сторони працюють над тим, аби до початку нового навчального року міжнародна освітня програма втілилася у життя.

Схожі статті