+380673870816 +380673870816

У ДП "Рівнестандартметрологія" незадоволені якістю молочних продуктів

У приміщенні Державного підприємства "Рівнестандартметрологія" відбувся семінар на тему: "Стан та державне регулювання якості харчових продуктів у Рівненській області". 

Підприємство "Рівнестандартметрологія" співпрацюючи з рядом державних установ та приватних підприємств проводить перевірку різного роду продукції на відповідність державним стандартам якості. Показники, якими наразі володіють експерти із випробувальної лабораторії носять позитивний характер. Проте, не все так добре, як здається на перший погляд.

Галина Палиця, заступник начальника випробувального центру ДП "Рівнестандартметрологія":

- Нині ми випробовували біля 1 тисячі зразків продукції. Йдеться мова про харчову продукцію. У нас є 10 відсотків забракованої продукції. Це звичайно мало, але це не означає, що у нас на ринку якісна продукція. Просто до нас не потрапили неякісні зразки.

Найбільше недоліків фахівці "Рівнестандартметрології" знаходять у молочних продуктах. Законодавство України чітко регулює положення, згідно з якими визначаються критерії якості продукції. У "Рівнестандартметрології" наголошують, що до європейських показників Україні ще далеко. Ті, хто хоче незаконно заробляти гроші, випускаючи неякісну продукцію, знаходять дірки, щоб обійти законодавство. Це стосується і продуктів з маркуванням "БЕЗ ГМО". 

Алла Павельчук, керівник сектору із стандартизації ДП "Рівнестандартметрологія":

- У роздрібній торгівлі дуже багато трапляється продукції, яка маркується різними способами. Інколи пишуть якісь свої значки, надписи. Взагалі - це має бути звичайний надпис в лапках "З ГМО" чи "БЕЗ ГМО".

Як реально покращити якість того, що ми вживаємо та чим щоденно користуємося - питання болісне. Адже реалізація неякісної продукції - доволі непоганий заробіток. Фахівці ж "Рівнестандартметрології" радять звертати увагу на склад та маркування продукції.

Схожі статті