+380673870816 +380673870816

У Держкомземі Рівненщини стурбовані великою кількістю "нічийних" паїв

Скільки гектарів землі на Рівненщині не мають власників і не обробляються та як від цього страждає обласна скарбниця – це головні питання, які зібрали навколо себе на засіданні членів Комітету з економічних реформ. 

Нині Рівненщина має 964 тисячі гектарів земель сільськогосподарського призначення. З них приблизно 610 тисяч розпайовано, тобто знаходяться у власності краян. За результатами інвентаризації, майже 40 тисяч гектарів паїв не мають власників. Проте в обласному управлінні Держкомзему таким даним не довіряють.

Світлана Богатирчук-Кривко, начальник Головного управління Держкомзему в Рівненській області:

- Зазначу, що я скептично ставлюсь до цієї цифри. Адже вважаю, що сільські ради не провели як слід інвентаризацію таких земель. Для прикладу, Радивиліський район, де показують, що всього 12 гектарів нерозподілені, невитребувані земельні ділянки, а поряд Дубенський район, де майже 4 тисячі таких гектарів.

Якщо усі паї, які зараз нерозподілені та незатребувані здати в оренду, то обласний бюджет збагатів би як мінімум на 17,4 мільйона гривень. Зараз середня орендна плата за 1 гектар землі складає 520 гривень, проте в планах чиновників підняти вартість до майже 630 гривень, що відповідно збільшить надходження до бюджетів. А от чому тисячі гектарів землі нині залишаються без власників та не обробляються - чиновники пояснили це людською лінню, бажанням сільських голів незаконно здавати землю в оренду та власне її дороговортістю для самих підприємців.

Віктор Красько, начальник управління Держкомзему в Дубровицькому районі:

- Якщо в 2008 році в нас було украдено 8 тисяч 753 договори оренди, то в 2011 було укладено трохи більше 1 тисячі. Тобто падіння кардинальне.

Аби оптимізувати роботу щодо укладання договорів про оренду землі та раціонального використання невитребуваних земельних ділянок, члени комітету порадили активізуватися сільським радам. Адже кошти від оренди землі будуть в першу чергу надходити до місцевих бюджетів. Окрім гострих питань, говорили на засіданні і про приємне. Так, вже другий рік поспіль Асоціація платників податків України проводить рейтинг найсумлінніших підприємців. Цьогоріч до участі в ньому подано 21 заявку у 6 номінаціях.

Сергій Василець, виконавчий директор територіального відділення Асоціації платників податків України:

- В номінації "Кращий платник податків у галузі промисловості" - це товариство "Самгаз", в аграрній сфері - це товариство "Флорія Україна", в сфері мас-медіа - телекомпанія "Енергія", в будівельній галузі - це експертний інститут і інститут землеустрою.

На наступному ж засіданні Комітету з економічних реформ чиновники мають намір розглянути питання щодо готовності Рівненщини до переходу на цифрове телебачення, зокрема забезпеченість незахищених верств населення безкоштовними телетюнерами.

Схожі статті