+380673870816 +380673870816

У День рятівника вогнеборці Рівного провели показові виступи

17 вересня в Україні відзначають День рятівника. Ця дата співпадає зі святкуванням 15 річниці УМНС України. Сьогодні ж на Майдані Незалежності рятувальники провели акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти".

Вісім одиниць техніки та близько ста чоловік особового складу задіяли у показових виступах. Головними глядачами дійства стали діти із різних шкіл Рівного, які відгукнулися на запрошення рятувальників. Працівники МНС демонстрували можливості пожежної техніки. Школярі мали змогу посидіти за кермом службового автомобіля, поміряти костюм вогнеборця і відчути себе справжнім рятувальником. Найбільше враження справив показовий виступ рятувальників під час розрізання автомобіля та його умовного гасіння.

Володимир Грановський, начальник оперативного відділу УМНС України в Рівненській області:

ми покажемо дії рятувальників під час ДТП. Відповідним обладнанням будемо розрізати автівку. А також гаситимемо умовну пожежу цього автомобіля та рятуватимемо потерпілих.

Дітлахи залишилися у захваті від умовного гасіння та розрізання авто. Не менш цікавою була і виставка піротехніків. У якій вони продемонстрували "експонати" з якими їм доводиться працювати щодня. На Рівненщині за цей рік працівники МНС вже вилучили та знешкодили більше двох тисяч боєприпасів.

Микола Прокопчук, начальник центру пропаганди УМНС України в Рівненській області:

досить цікава виставка. Це група піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Увазі громадян представлені боєприпаси часів Першої та Другої Світових воєн. На виставці лише макети боєприпасів, які наші піротехніки щодня знешкоджують на території області.

Після завершення показової акції на Майдані Незалежності на рятувальників чекала офіційна частина святкувань із врученням грамот, відзнак та медалей. Нагороджували і священнослужителі, і начальники різних управлінь, а також представники обласної влади. Останні розповіли, що знають про усі проблеми вогнеборців та вже шукають шляхи їх вирішення.

Михайло Кривко, перший заступник голови Рівненської обласної ради:

ми ведемо сьогодні відповідну підготовчу роботу і я думаю, що на найближчій сесії буде затверджена програма підтримки підрозділів МНС. Адже вони знаходяться у складній ситуації і потребують допомоги.

У самому ж управлінні МНС недостатнє фінансування відчувають, проте особливо не нарікають та щоденно несуть свою варту.

Ігор Михальчук, заступник начальника управління МНС України в Рівненській області:

на цілодобовому чергуванні в оперативному розрахунку знаходиться 200 чоловік особового складу, 50 одиниць техніки. Також, в резерві знаходиться інженерна та спеціальна техніка, яка здійснює виїзди. Якщо говорити про кількість виїздів, то за добу їх близько 10-12. Не зважаючи на те, що парк техніки застарілий, ми виконуємо всі завдання.

Як триває звичайний робочий день рівненського рятувальника мали можливість побачити усі бажаючі на Майдані Незалежності Рівного. Втім, організатори виступів зізнаються, що краще, аби випадків із залученням спецтетехніки в реальному житті було якомога менше.


110915_MNS sferadesigner

Схожі статті