+380673870816 +380673870816

У День донора громадська організація "Місто мого серця" провела акцію по здачі крові

У Всесвітній день донора Рівненська обласна станція переливання крові гостинно відчинила двері для всіх небайдужих та бажаючих здати кров. 

Донор, який бажає здати кров повинен бути фізіологічно здоровим. За добу до процедури не можна вживати алкоголь, жирну їжу, а також курити. Лікарі радять пити побільше рідини. Загалом донор може віддати 250 - 450 мл. крові. Далі вона розділяється на плазму, еритроцити та інші складові. Згодом її заморожують

У свої перші роки функціонування Рівненська обласна станція переливання крові заготовлювала 200 літрів крові на рік, тепер цей показник зріс до 9-ти тисяч тон в області. 16 тисяч донорів у рік проходять через операційні станції. В результаті всі лікувальні заклади Рівненщини отримують потрібні для хворих компоненти крові

Ніна Симків, заступник головного лікаря з інфузійно-трансфузіологічної допомоги:

- на даний час найбільше крові потребує обласна дитяча лікарня. Лікарі вдячні нашим волонтерам за цю кров.

Громадська організація "Місто мого серця" ретельно готувалася до Всесвітнього дня донора. Волонтери намагалися залучити якомога більше рівням до благодійної справи – розклеювали оголошення, роздавали запрошення та збирали гроші на допомогу онкохворим дітям. Активісти розповіли, що більшість містян взяли участь у благодійній акції.

Ольга Шустік, голова громадської організації "Місто мого серця":

- тільки ми почали проводити акцію, як до нас підійшла жінка і розказала, що сама втратила дитину і достеменно знає ціну дитячого життя. Після чого тремтячими руками кинула гроші у скриньку.

Донорську кров направлять у Рівненські міські та обласні лікарні. Свіжозаморожена плазма стане панацеєю від усіх кровотеч. Адже під час анемії, врятувати можуть донорські еритроцити. Анна Поріцька вірить, що її кров допоможе тим, хто її так потребує.

Анна Поріцька, донор:

- моя група крові зустрічається дуже часто і я знаю, що вона потрібна дітям.

Вже близько 11 ранку у Рівненській обласній станції переливання крові зареєструвалося 67 донорів. Серед небайдужих були як пересічні рівняни, так і представники правоохоронних органів, благодійних організацій, різних політичних сил. По закінченню процедури донори отримали продукти для відновлення сил. Проте, головне не винагорода, а те, що комусь ця краплина крові врятувала життя.


110614_Donor sferadesigner

Схожі статті