+380673870816 +380673870816

У 2013 році всі хворі отримають безкоштовну антиретровірусну терапію

Усі хворі, які потребують антиретровірусної терапії, отримуватимуть її у 2013 році безкоштовно. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі у Кабінеті Міністрів з виконавчим директором Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією Мішелем Казачкіним. 
     Він додав, що на сьогодні за рахунок бюджету отримують лікування близько 86% хворих. Прем'єр-міністр зазначив, що за останні два роки вдалося знизити темпи росту захворювань на ВІЛ/СНІД і туберкульоз. Глава Уряду повідомив, що, порівняно з 2004 роком, у 16 разів збільшилося фінансування на лікування та профілактику цих захворювань. 
     Мішель Казачкін, у свою чергу, відзначив, що Україна досягла успіху в боротьбі з цими недугами. Він підкреслив, що зараз антиретровірусну терапію в Україні отримують понад 25 тисяч осіб, а 7 років тому, коли фонд розпочинав співпрацю з Україною, лікування отримували лише 250 пацієнтів. Крім того, фонд підтримує структурні зміни в Україні щодо профілактики та боротьби з туберкульозом. 
     Серед проблем, які ще потребують вирішення, голова фонду відзначив необхідність збільшення кількості пацієнтів замісної терапії та поліпшення лікування хворих у пенітенціарних закладах. На це Глава Уряду доручив Міністру охорони здоров’я взяти під особистий контроль вирішення вказаних проблем.

Схожі статті