+380673870816 +380673870816

У 2011 році рівняни сплатили майже 900 мільйонів гривень податків

Під час брифінгу із начальником Державної податкової інспекції міста Рівне, обговорили питання  грошових надходжень 2011 року, а також торкнулися і нового закону "Про спрощену систему оподаткування" та кампанію декларування, яка розпочалася з нового року. 

У 2011 році рівняни сплатили майже 900 мільйонів гривень до Державної податкової інспекції міста, а це на понад 152 мільйони більше ніж у 2010. Саме ця сума і надійшла до Зведеного бюджету України. Що ж до поповнення місцевого бюджету, за минулий рік наша скарбниця збагатилася на 469 мільйонів, що на 9 % більше ніж у попередні роки. В Податковій інспекції Рівного нині триває процес реорганізації, яка увінчалася не лише незначними змінами у назві установи, а й скороченням посад

Михайло Калитюк, начальник ДПІ м. Рівне:

- Скорочено 11 посад. Загалом по області скорочено 49 людей. У Рівному 11. В нас були канікули, тобто з живих людей ніхто не постраждав.

Щодо нового закону Верховної Ради "Про внесення змін до податкового кодексу", який набув чинності з 1 січня 2012 року, то тепер суб’єкти господарювання чітко діляться на чотири групи. У першій опинилися "спрощенці" без найманих працівників з доходом до 150 тисяч. У другій групі знаходяться підприємці, які мають до десяти найманих працівників та валовий дохід яких не перевищує мільйона гривень. Таких у Рівному більшість. До третьої групи увійшли підприємці, які мають обсяг доходу не більше 3 мільйонів, до четвертої - юридичні особи.

Михайло Калитюк, начальник ДПІ м. Рівне:


- До 25 січня була подача заявок. Подано 90 тисяч 800. Видано 8 тисяч 200 свідоцтв платників єдиного податку. Зробили відмову порядку 38 суб’єктів господарювання, 30 суб’єктів здійснювали торгівлю ювелірними виробами і 8 суб’єктів, які мали борг.

Під час брифінгу податківці звернули увагу на те, що з першого дня нового року розпочалася кампанія декларування. Від так, громадяни, які отримали доходи, оминувши податкового агента, повинні подати декларації до 1 травня. Аби продовжити цей термін. Також декларанти можуть скористатися податковою знижкою.

Михайло Калитюк, начальник ДПІ м. Рівне:

 - На сьогоднішній день є таке поняття як податкова знижка, раніше це був податковий кредит. Дані платники цю декларацію можуть подавати протягом року, а не до 1 травня. Що таке податкова знижка? Це і плата за навчання, проценти по іпотеці, сума коштів, що була використана на будівництво будівлі чи житла за спеціальними програмами.

Минулоріч громадяни подали більше чотирьох з половиною тисяч декларацій про доходи, цього року в інспекції очікують близько 5 тисяч. Це зможе збагатити фонд податкової міста на суму близько півтора мільйона гривень.

Схожі статті