+380673870816 +380673870816

Центр зайнятості познайомив учнів Рівного із роботою телевізійників

Нещодавно до нашої редакції завітали учні загальноосвітньої школи номер 19. Екскурсію на телерадіокомпанію для старшокласників організував Рівненський міський центр зайнятості. Подібний профорієнтаційний захід показав школярам можливу майбутню професію, як кажуть "із середини". 

Рівненський міський центр зайнятості постійно проводить різні профорієнтаційні заходи та тренінги для школярів. Аби підвищити ефективність подібних заходів, представники центру зайнятості вирішили вперше, у якості експерименту, провести екскурсію на місцеву телекомпанію.

Дмитро Дегтярьов, головний спеціаліст Рівненського міського центру зайнятості:

- Можна отримати безліч інформації із Інтернету, із літератури. Але коли прийшовши до спеціалістів, як то кажуть посмакувати професію, то це напевно більш інформативно, ніж прочитати в Інтернеті. Ми б хотіли, аби це було постійно і не лише телекомпанії надавали інформацію, які професії тут представлені, а й інші сфери, які можуть зацікавити молодих людей.

Подібні заходи за словами Дмитра Дегтярьова в сьогоднішній практиці профорієнтаційної роботи є вимогою часу. Адже сучасній молоді аби краще засвоїти отриману інформацію недостатньо її просто прочитати. Правду кажуть, що краще один раз побачити ніж сто разів почути. А коли старшокласник опиняється перед вибором майбутньої професії, то подібні заходи просто необхідні.

Дмитро Дегтярьов, головний спеціаліст Рівненського міського центру зайнятості:

- Ми зрозуміли, що просто надавати інформацію, проводити тренінги - молодій людині не достатньо. Вона хоче вцілому мати інформацію щодо певної професії. Тому ознайомлення з певним робочим місцем - це є більш продуктивнішим, ніж просто зустрічі, які можна проводити чи в школі, чи в іншому місці.

Дев’ятеро одинадцятикласників із загальноосвітньої школи №19 виявили бажання побувати на телекомпанії "Сфера". Тут школярам провели екскурсію та розказали про роботу журналіста. Самих же учнів цікавило все: починаючи від визначення "журналістика" і закінчуючи технічними моментами студійної роботи.

Тетяна Сусід, учениця 11 класу ЗОШ №19:

- Завжди хотіла дізнатися як ведуча вивчає так багато тексту, так досконало знає його. Тепер зрозуміла, що це зовсім легко.

Старшокласник Богдан Кравчук своє майбутнє бачить у військовій справі. Проте, на його думку, журналістика настільки універсальна, що її сміливо можна поєднувати із багатьма професіями.

Богдан Кравчук, учень 11 класу ЗОШ №19:

- Журналістика - це надзвичайно цікава професія, адже це різнобарвна професія. Ми можемо будучи журналістом багато дізнаватися. Бути як політологами, так і бухгалтерами.

Враховуючи дієвість подібної форми профорієнтаційної роботи, представники Рівненського міського центру зайнятості на майбутнє планують розширити коло можливих місць екскурсій. Адже, на їх думку, занурення у виробничий процес набагато ефективніше, аніж письмова довідка про певну професію.

Схожі статті