+380673870816 +380673870816

Телефонні жарти школярів зі "швидкою" закінчилися штрафом для їх батьків

Телефонний екстремізм – так можна назвати хибні виклики, які зривають налагоджену роботу відповідних спеціальних служб. При цьому в ході перевірок дуже часто виявляється, що "від нічого робити" дзвонять підлітки зі своїх мобільних телефонів і повідомляють неправдиву інформацію, спостерігаючи після цього за швидкістю реагування на неї.
     У Кузнецовську також є кілька осіб які, здається, навмисно шукають привід, щоб подзвонити до спеціальних служб. Так, приміром, 15 січня 2012 року надійшло повідомлення фельдшера Кузнецовська, про те, що невідомі неповнолітні особи, телефонуючи з мобільного до швидкої допомоги, повідомляють інформацію про те, що нібито помирає їхня мама. Під час спілкування дозвонювачі спочатку плачуть, а через
декілька хвилин починають сміятися та вимикають телефон. Пізніше знову
телефонують, але вже з іншого мобільного телефону. Так, у місті атомників одна
із компаній неповнолітніх розважалася цілий вечір, щоразу змінюючи мобільні
телефони. Про це повідомив відділ зв'язків із громадськістю УМВС в Рівненській області.
     Утім, не довго уникали відповідальності любителі пожартувати. Працівники кримінальної міліції у справах дітей з допомогою спеціальних технічних засобів досить легко вирахували "заявників". Жартівниками виявилися школярі місцевих шкіл віком від 14 до 15 років. Оскільки в такому віці особи до адміністративної відповідальності не притягуються, то за вчинки дітей відповідальність несуть батьки або особи, що їх замінюють. Зокрема, за статтею 184 "Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей" Кодексу України про адміністративні правопорушення. 
     Так, лише протягом січня поточного року на чотирьох осіб накладено штраф від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Причини таких жартів різні – від хуліганських проявів до бажання банально зірвати уроки. Навіть і таким цинічним образом – повідомивши про смерть близької людини. Тому у першу чергу батьки повинні пояснювати своїм дітям, що за такі жарти передбачається відповідальність згідно чинного законодавства. До того ж, зловмиснику доведеться оплачувати всі витрати по виїзду представників правоохоронних органів та інших відомств.

Схожі статті