+380673870816 +380673870816

Стартував освітній курс «Безбар’єрна грамотність»: що це і для чого?

Фото пресслужби РОДА

В Україні стала доступною до перегляду перша серія нового освітнього серіалу "Безбар'єрна грамотність". Про це говорили сьогодні, 24 грудня, під час онлайн-наради, організованої Мінрегіоном з питань створення безбар’єрного простору. У онлайн-зустрічі взяли участь заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська та представники структурних підрозділів ОДА.

«Коли на рівні держави впроваджуються нові підходи, виникає необхідність в освітніх продуктах, які пояснюють нову суспільну норму. Наша задача – познайомити глядачів з основами безбар’єрності через повсякденні  життєві ситуації», - пояснює радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна. Повідомляє пресслужба РОДА.

За словами заступниці голови Рівненської ОДА Людмили Шатковської, бар’єри — це неправильно спроєктоване чи побудоване приміщення, дискримінуюче положення в законі, незрозуміло подана інформація, упереджене ставлення тощо.

"Планом заходів на 2021 та 2022 роки з реалізації Національно стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року передбачені заходи із покращення пішохідної інфраструктури, паркувальних зон, обмеження швидкості руху транспортних засобів та розвиток інфраструктури для руху велосипедів. Тобто усі інфраструктурні зміни повинні йти нога в ногу з цифровою освітою. Саме і про це йдеться у "Безбар'єрній грамотності", - каже Людмила Шатковська.

"Безбар'єрна грамотність" - це 8 серій, тривалістю 6-10 хвилин, про основні принципи безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

Про що курс?

  • що таке безбар'єрність
  • що саме спричиняє бар'єри
  • кого стосується безбар'єрність
  • чому варто уникати стереотипів та упереджень
  • чи готові українці долати бар’єри
  • чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності
  • чому безбар’єрність — це спільна справа

Безоплатно подивитися курс можна на порталі Дія.Цифрова освіта.

Курс Міністерства цифрової трансформації України створено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської в партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар'єрності, ГО «Безбар’єрність», представниками громадянського суспільства та експертами за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Схожі статті