+380673870816 +380673870816

Соціологи разом із студентами МЕГУ поцікавилися думками рівнян щодо інфраструктури міста

Міська влада цікавиться думкою рівнян. З її ініціативи проводилося соціальне дослідження про ставлення мешканців міста до комунальних та інфраструктурних ініціатив міської ради. Рутинною роботою щодо опитування та статистичних показників зайнялися працівники та студентство Міжнародного економіко-гуманітарного університету. Анкетування тривало два тижні. Свою думку висловили близько чотирьох тисяч мешканців міста. 

Два тижні тривало соціологічне опитування мешканців нашого міста. Задіяні у ньому були не лише соціологи, психологи МЕГУ, а й активне студентство вишу.  

Олена Яницька, проректор з навчально-методичної роботи МЕГУ:

 - Досліджувалося чотири тисячі рівнян. Було залучено триста студентів, які під керівництвом фахівців здійснювали цю роботу, тому говорити про вірогідність і об’єктивність цього дослідження немає сенсу.

Відтак, щодо часткового перекриття руху по Соборній, близько 48 відсотків рівнян в опитуванні підтримали таку ініціативу, проте третина висловила своє кардинальне "проти". А двадцяти відсоткам взагалі було байдуже.  

Андрій Матвійчук, завідувач кафедри теорії, історії, держави і права та філософії МЕГУ:

- Можна стверджувати, що рішення прийняте міською владою обґрунтоване, хоча, звісно є частина невдоволених.

На запитання про впровадження прибудинкових тарифів та їх доречність - 35 % відповіли "так", 23 – "ні", 26 % сказали, що уперше чують. 49 % опитаних цю ідею підтримали. Що ж до необхідності впорядкування центрального входу до кладовища "Нове", то 48 % висловилися за таку ініціативу, 21 відсоток - проти. Результати опитування щодо спорудження в Рівному притулку для собак показали, що 68 % чоловіків і 54 % жінок за таку ініціативу. Проте фінансувати новий дім для безпритульних тварин, на їх думку, повинне місто. 

Андрій Матвійчук, завідувач кафедри теорії, історії, держави і права та філософії МЕГУ:

- Майже 47 % вважає, що притулок повинен фінансуватися бюджетними коштами.

Ініціатива релігійних громад міста щодо заборони торгівлі на ринках у неділю - підтримки у рівнян не отримала. "Проти" проголосували 44 % жителів. Також під час опитування досвідченні та юні соціологи цікавилися думками рівнян щодо оптимізації руху в місті та інших методів покращення благоустрою. 

Міський голова результатами такої клопіткої роботи лишився задоволений. Проте, одне питання, яке задавали соціологи мешканцям Рівного, так і залишилося у таємниці. Володимир Хомко навіть не захотів натякнути, про що у ньому йшлося, посилаючись на суб’єктивність питання та дотримання етичних норм. Пан Володимир зазначив, що свіжі думки простих рівнян для нього важливі.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Для мене вкрай важливо, щоб люди відчули, що вони впливають на мою і моїх колег дію, тобто, що я не взяв і щось там собі побудував і перекрив, що це вони так хочуть і ми разом хочемо це зробити. Ну і в міського голови буває така неприємність раз в п’ять років як вибори.

В майбутньому фахівці МЕГУ планують розширити методологічну та соціологічну бази опитування, залучивши й інтернет-спільноту до анкетування. Наступні питання соціологічного дослідження представники влади не розголошують, аби уникнути зайвого резонансу та спекуляцій.

Схожі статті