+380673870816 +380673870816

Селяни Рівненщини за молоко мають отримувати справедливу ціну

На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко на нараді. Відтак, запросив до діалогу керівників молокопереробних, сільськогосподарських підприємств та представників торговельних мереж. Адже з початку року закупівельна ціна знизилася. Нині за літр селянам платять дві гривні. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    Натомість 90 відсотків молока виробляють саме в господарствах населення. Крім того, така ситуація аж ніяк не сприятиме розвитку тваринництва у краї. Адже нестабільна ціна на ринку молока змушує селян зменшувати поголів’я корів, яке за останні 10 років й так зменшилося на 50 відсотків. На сьогодні лише 600 домогосподарств області утримують більше 3 корів. Натомість представники молокопереробних підприємств кажуть, що низька закупівельна ціна не лишень у Рівненській області, така ситуація склалася в цілому по Україні. Адже значно впав збут продукції. 
    Через так звану "сирну війну" на складах вже нині залишається чимало товару. Аби не працювати у збиток, змушені знижувати ціну на свою продукцію, відтак платити і селянам за молоко менше. Крім того, деякі молокопереробні підприємства в Україні вже зупиняють свою роботу. 
    Анатолій Юхименко, вислухавши усі аргументи, звернувся до виробничників з проханням протриматися, допоки на державному рівні не вирішать "сирну" проблему, адже промисловість краю має працювати. Натомість присутні на нараді представники молокопереробних підприємств прислухалися до прохання першого заступника і пообіцяли не набагато, але таки підняти закупівельну ціну на молоко. Адже без сировини і їм в подальшому працюватиметься сутужно.

Схожі статті