+380673870816 +380673870816

Рівняни святкують Хрещення Господнє

Сьогодні православні християни святкують Водохреще. У народі це свято ще називають Йорданом або ж Богоявленням. Воно і завершує цикл Різдвяних святкувань.  

Із самого ранку подвір’я Свято-Покровського кафедрального собору переповнене людьми. Рівняни відклали усі свої справи, аби відвідати церкву, помолитися і освятити воду для себе та своєї родини.

Ірина Мороз, журналіст:

- Освячена вода у цей день наділена цілющою силою. Християни шанують її як велику святиню, п’ють, окроплюють оселі і зберігають увесь рік до наступного Водохреща.

Галина Володимирівна:

- Колись моя бабуся розповідала, що освячена в ці дні водичка наділена цілющою силою. Нею і хлів кропили в селі, і будинок, щоб нечисть не завелася. Це дуже допомагає. І навіть, коли людина хворіє, то слід пити цілющу водичку. Вона для здоров’я, тільки треба щиро молитися і щиро вірити. 

Василь Олексійович:

- Я приходжу до церкви святити воду щорічно. Думаю, є щось в цьому символічне і є користь людині для здоров’я.

Олена:

- Лікувальна для здоров’я, для благоустрою в домі. Ще із діда прадіда було у нас так заведено. Стараємося ходити в церкву. Не так часто, але ходимо.

Освячення води сьогодні здійснюють на згадку про хрещення Ісуса Христа в Йордані. Християнські перекази оповідають: коли Сину Божому виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. В ту ж мить до Спасителя з небес і зійшов Святий Дух у вигляді голуба. 

Звідси і пішла традиція хрещення у воді. Навіть вчені, протягом багатьох років досліджуючи хрещену воду констатують факт, що вона у свято Богоявлення справді змінює свої біологічні властивості, стає абсолютно чистою на бактерійному рівні. Священнослужителі та християни стверджують, що під час цього великого свята освячення води є не лише зовнішнім очищенням, а в першу чергу внутрішнім, душевним оновленням.

Схожі статті