+380673870816 +380673870816

Рівняни можуть поскаржитися на корупційні діяння працівникам СБУ раз на тиждень

Чи можливо в нашому суспільстві побороти корупцію? З липня 2011 року у силу вступило нове антикорупційне законодавство. Попри його недосконалу ефективність, у Рівному пішли на наступні дії: відтепер раз у тиждень працівник Служби безпеки України приймає громадян у міській раді. Під час таких зустрічей будь-хто може анонімно поскаржитися на ті чи інші корупційні діяння та вирішити свої складні життєві проблеми. 

Попри те, що у нашої знімальної групи скарг на корупційні діяння чиновників та держслужбовців немає, все ж о 10 годині ранку вони прийшли у міську раду на прийом до працівника Служби безпеки України Олега Самчука. Він тут працює щосереди з 10 до 13 години дня. Він розповів, що переважно йому приходиться спілкуватися із людьми пенсійного віку. Їх в день приходить близько десятка, але скарги часто стосуються аж ніяк не корупційних діянь чиновників. Тому людей перенаправляють у відділ звернень громадян. А от чому СБУ пішло в народ - це пан Олег аргументує людською психологією.

Олег Самчук, заступник начальника відділу УСБУ в Рівненській області:

- Це просто психологічний момент. Людям легше спілкуватися у приміщенні влади, ніж у правоохоронних органах, тому така мета і постала перед нами.

Менталітет українців такий, що навіть якщо вони і говорять про факти корупції, то заяви до правоохоронців писати відмовляються. А це часто "зв’язує руки" у боротьбі із корупцією.

Олег Самчук, заступник начальника відділу УСБУ в Рівненській:

- Є факти, коли вже пізно приймати заяви. Вже потрібно приймати процесуальні рішення за даними фактами.

Після цієї розмови наша знімальна група вийшла у місто і запитала у рівнян про те, чи є в Україні корупція та як її побороти і найголовніше, чи приходилося їм давати хабарі.

Бліц:

- Звичайно корупція є. Ідіть у Верховну Раду.

- У нас нічого не можна змінити, адже все залежить від суспільства.

- Як побороти? Це перш за все залежить від свідомості людини. В нас просто такий вже менталітет.

То ж корінь усіх бід у нас самих. Тому хотілося б, щоб кожен з нас ніс відповідальність за свої дії, не провокував жадібних держслужбовців на легкі гроші, а у разі складних ситуацій пам’ятав, що є ті, хто має повноваження допомогти, навіть без хабарів.

Схожі статті