+380673870816 +380673870816

Рівненського підприємця засудили на п’ять років з конфіскацією майна за ухилення від сплати податків

Рівненський міський суд виніс вирок по кримінальній справі, яку порушили за матеріалами податкової міліції. Рівненського підприємця, директора ТОВ "Захід-Юрол-Імпекс", який протягом шести місяців 2007 року примудрився покласти в кишеню два з половиною мільйони гривень податків, засуджено до п’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Про це повідомила прес-служба УПМ ДПА в Рівненській області.
     А відповідав перед судом підприємець за трьома статтями Кримінального кодексу України – це ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах; службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки та зловживання службовим становищем, що також спричинило тяжкі наслідки.
     За документами підприємство активно працювало в агропромисловому комплексі, вони продавали насіння, різноманітні добрива, мінеральні добавки та багато іншого, що потребує в своїй роботі сільськогосподарський сектор.
     Насправді ж вся "боротьба за врожай" даним підприємством відбувалася виключно на папері, і для особистої вигоди директора фірми. Так в своїй діяльності рівненське підприємство активно закуповувало продукцію у кількох фірм з Вінниці. Ця співпраця відображалася у відповідних офіційних документах, в тому числі і в податковій звітності.
     Більш детально вивчивши ці партнерські відносини співробітники податкової з’ясували, що найбільший постачальник для "Захід-Юрол-Імпекс" взагалі не існує. Вінницькі правоохоронці повідомили, що фірми під назвою ППФ "Агросвіт" ніколи не існувало. 
     Таким чином вдалося розкрити всю злочинну схему діяльності директора "Захід-Юрол-Імпекс". Виготовивши печатки неіснуючого підприємства та підробивши печатки інших товариств директор "Захід-Юрол-Імпекс" оформляв валові витрати підприємства, проводячи безтоварні операції, зокрема на отримання поліграфічних, аудиторських послуг та інших господарських витрат. Усі документи, які засвідчували фінансові операції директор "Захід-Юрол-Імпекс" оформляв власноруч, а кошти, які адресувалися виконавцям робіт переводив в готівку, і використовував на особисті потреби. Директор фірми так захопився своїми фіктивними операціями, що за шість місяців 2007 року "поклав у кишеню" лише податків на суму 2,5 мільйони гривень, а загалом через фіктивні операції пройшло понад 10 мільйонів гривень.

Схожі статті